Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Koronavírus v sobotu zasiahol Washington! Trump v možnom ohrození, nákazy sa nebojím, tvrdí

Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci, gettyimages, TASR/AP Photo/Manuel Balce Ceneta
08.03.2020 13:58

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že sa vôbec neobáva, že by sa po tom, čo bol v sobotu zaznamenaný prvý prípad koronavírusu v rámci Washingtonu, dostala táto nákaza aj do Bieleho domu či do jeho blízkosti.


Predstavitelia štátu Maryland na východnom pobreží USA totiž v sobotu upozornili, že jedna osoba, ktorá sa ako delegát zúčastnila na konferencii konzervatívnych aktivistov (CPAC) - aktuálne prebiehajúcej na washingtonskom predmestí Oxon Hill - bola na vírus testovaná pozitívne.

Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Manuel Balce Ceneta

V blízkom kontakte s nakazeným zrejme neboli

Na konferencii vystupovali s prejavmi aj Trump, aj viceprezident Mike Pence. Ako však uviedol Biely dom, všetko nasvedčuje tomu, že ani jeden z nich sa do blízkej prítomnosti nakazeného účastníka konferencie nedostal.

Koronavírus v sobotu zasiahol
Zdroj: TASR/AP Photo/Manuel Balce Ceneta

O prvom prípade nového druhu koronavírusu zaznamenanom v katastri hlavného mesta Spojených štátov informovala v sobotu starostka Washingtonu D.C. Muriel Bowserová. V piatok zase dvoch svojich pozitívne testovaných účastníkov hlásila konferencia Americko-izraelského výboru pre verejné záležitosti (AIPAC), ktorá sa v americkom hlavnom meste konala v priebehu tohto týždňa.


Galéria

Donald Trump

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články