°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Streľba pred berlínskym hudobným klubom: FOTO Hlásia jednu obeť a zranených

Streľba v Berlíne
Streľba v Berlíne
Zdroj: SITA/AP
15.02.2020 09:40

BERLÍN - Jeden človek prišiel o život a ďalší štyria utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v noci na sobotu pred berlínskou halou Tempodrom. Okolnosti streľby zostávajú nejasné, informovala agentúra DPA.


K udalosti došlo v piatok pred 23:00 h pred halou Tempodromom v berlínskej štvrti Kreuzberg, v ktorej sa konajú rôzne kultúrne a zábavné podujatia. V čase streľby v aréne prebiehala turecká komediálna šou za účasti tisícov divákov, prevažne z radov berlínskych Turkov. Nie je však jasné, či krvavý incident súvisel s týmto predstavením.

Streľba v Berlíne
Zdroj: SITA/AP

Návštevníci šou o streľbe pred Tempodromom nevedeli, a preto medzi nimi nevypukla panika. Polícia, ktorá na miesto vyslala veľké množstvo príslušníkov, následne budovu evakuovala.

Celé okolie haly uzavreli a strážili policajti vyzbrojení automatickými zbraňami, ktorí prehľadávali aj park a športoviská v blízkosti Tempodromu.

Streľba v Berlíne
Zdroj: SITA/AP

Troch zranených previezli do nemocnice. "Momentálne nemáme nijaké ďalšie informácie," uviedol v sobotu ráno policajný hovorca, ktorého citovala agentúra DPA.


Galéria

Streľba v Berlíne Streľba v Berlíne Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články