°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Mníchovom otriasol útok nožom na železničnej stanici: Muž zozadu bodol policajta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Bodo Marks/dpa via AP
09.12.2019 14:51

MNÍCHOV - Ťažké bodné zranenia utrpel policajt na hlavnej železničnej stanici v Mníchove v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko, keď ho v pondelok ráno nožom napadol 23-ročný muž. Informovala o tom na tlačovej konferencii miestna polícia, píše denník Die Süddeutsche Zeitung.


K útoku došlo okolo 06.30 h, keď 30-ročný policajt spolu so svojím kolegom vykonával osobnú prehliadku iného muža a páchateľ ho zozadu bodol do chrbta. Muža podozrivého z útoku, ktorým bol podľa denníka Die Welt nemecký občan priamo z Mníchova, premohli svedkovia incidentu a následne ho zadržali príslušníci poriadkových síl. Vyšetrujú ho pre podozrenia z pokusu o zabitie.

Zranený policajt sa nachádza v nemocnici a nie je v ohrození života, utrpel však vážne zranenia, uviedol hovorca tamojšej polície Marcus da Gloria Martins. Údajný páchateľ kontrolovaného muža podľa polície nepoznal.

Doposiaľ neexistujú dôkazy, že by bol konal z ideologických dôvodov alebo bol pod vplyvom drog či alkoholu. Polícia vyzvala svedkov incidentu, ktorým sa údajného páchateľa podarilo premôcť, aby sa čo najskôr prihlásili.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články