Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Požiar školskej budovy na Ukrajine: Obetí pribúda, už ich je najmenej 10

Požiar školy v Odese
Požiar školy v Odese
Zdroj: Repro foto YouTube/ Сегодня
08.12.2019 14:10

ODESA - Počet mŕtvych v dôsledku požiaru, ktorý vypukol v stredu v budove strednej odbornej školy v ukrajinskom meste Odesa, stúpol na desať po tom, ako záchranári našli cez víkend pod sutinami ďalších päť tiel a v nemocnici zomrel jeden zo zranených príslušníkov zásahových zložiek. Tlačová agentúra DPA to uviedla s odvolaním sa nedeľné vyhlásenie úradu civilnej ochrany.


Podľa agentúry nebolo bezprostredne známe, koľko ľudí je v súvislosti s požiarom stále nezvestných. Hľadanie obetí v silno poškodenej budove školy v centre Odesy pokračovalo aj v nedeľu. Podľa informácií z piatka mohlo byť v tom čase nezvestných až 11 osôb, pričom nebolo jasné, či sa v budove nachádzali.

Pri požiari utrpelo zranenia vyše 30 ľudí. Úrad civilnej ochrany uviedol, že deväť z nich bolo cez víkend stále hospitalizovaných. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na nedeľu štátny smútok za obeťami stredajšieho požiaru.

Požiar vypukol na treťom podlaží šesťpodlažnej budovy Odeskej akadémie ekonómie, práva, hotelierstva a reštauratérstva. Hasičom sa ho ešte v ten istý deň podarilo uhasiť. Zvažujú sa dve verzie požiaru: buď nastala chyba v elektrickom zariadení, alebo išlo o úmyselné podpaľačstvo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články