FOTO Masívny požiar pri tržnici v indickom hlavnom meste: V ohni zahynulo najmenej 43 ľudí | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

FOTO Masívny požiar pri tržnici v indickom hlavnom meste: V ohni zahynulo najmenej 43 ľudí

Požiar na tržnici v Indii zabil desiatky ľudí
Požiar na tržnici v Indii zabil desiatky ľudí
Zdroj: SITA/AP Photo/Manish Swarup
08.12.2019 07:55

NAÍ DILLÍ - Na najmenej 43 mŕtvych zvýšili indické úrady počet obetí požiaru, ktorý v nedeľu vypukol v továrni pri hlavnom trhovisku v centre hlavného mesta Naí Dillí. Do nemocníc previezli viac než 15 zranených, prevažne v dôsledku nadýchania sa splodín horenia, informovala agentúra DPA.


Požiar sa rozpútal v husto obývanej trhovej štvrti miliónovej metropoly. Väčšinu obetí tvoria podľa úradov robotníci, ktorí spali na rôznych poschodiach budovy továrne a ktorých plamene prekvapili na úsvite. Podľa prvých poznatkov mohol požiar vyvolať skrat, uviedol policajný hovorca. Zasiahnutá továreň vyrábala najmä tašky, fľaše a hračky. V budove sa nachádzali horľavé plasty a papier, čo viedlo k vzniku množstva jedovatých plynov.

Požiar na tržnici v
Zdroj: SITA/AP Photo/Manish Swarup

Tlačová agentúra ANI uviedla, že v nasadení bolo okolo 30 hasičských vozidiel. Podľa zasahujúcich zložiek sa plamene podarilo zahasiť, záchranné práce však pokračovali, pretože v budove sa zrejme nachádzali ďalšie obete. Indický premiér Naréndra Módí nazval požiar "extrémne hrôzostrašnou" tragédiou. "V myšlienkach som s tými, ktorí prišli o svojich blízkych. Zraneným želám rýchle uzdravenie," napísal na Twitteri.

Požiar na tržnici v
Zdroj: SITA/AP Photo/Manish Swarup

Nehody a požiare sa v indických továrňach vyskytujú opakovane vzhľadom na časté nedodržiavanie bezpečnostných a stavebných predpisov, píše DPA. Len v septembri prišlo pri výbuchoch v chemickom závode na západe krajiny o život viac ako desať ľudí, počet zranených bol niekoľkonásobne vyšší.

Požiar na tržnici v
Zdroj: SITA/AP Photo/Manish Swarup

 


Galéria

Požiar na tržnici v Požiar na tržnici v Požiar na tržnici v Požiar na tržnici v Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články