Streda, 14. apríl 2021. Meniny má Justína, zajtra Fedor.

Ďalšia tragická nehoda vrtuľníka: VIDEO Vojenská helikoptéra sa zrútila na pole, traja mŕtvi

Zdroj: SITA/Dave Schwarz/St. Cloud Times via AP
06.12.2019 09:17

ST. CLOUD - Pri havárii vrtuľníka zomreli v americkom štáte Minnesota traja príslušníci tamojšej Národnej gardy. Helikoptéra Black Hawk s vojakmi na palube sa vo štvrtok zrútila na pole v centrálnej časti štátu počas rutinného údržbového skúšobného letu, potvrdil guvernér Minnesoty Tim Walz.


Nehoda je už predmetom vyšetrovania a predbežné informácie o jej príčine zatiaľ úrady nezverejnili. Vrtuľník UH-60 Black Hawk pochádzal zo zariadenia gardy v meste St. Cloud, ktoré sa nachádza 95 kilometrov severozápadne od Minneapolisu.

Ďalšia tragická nehoda vrtuľníka:
Zdroj: SITA/Dave Schwarz/St. Cloud Times via AP

Podľa Blaira Heusdensa z Národnej gardy s ním stratili kontakt krátko po tom, čo vo štvrtok popoludní vzlietol. Približne deväť minút po vzlietnutí posádka vyslala tiesňové volanie. Námestník šerifa okresu Stearns Dan Miller oznámil novinárom, že tiesňové volanie prijali približne o 14:15 miestneho času.

Ďalšia tragická nehoda vrtuľníka:
Zdroj: SITA/Dave Schwarz/St. Cloud Times via AP

Tímy z viacerých orgánov po helikoptére pátrali niekoľko hodín, pričom im asistoval aj vrtuľník štátnej hliadky s termovíziou. Trosky stroja našli v poli neďaleko St. Cloudu.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/QuickTake by Bloomberg

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články