°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Srí Lanka si volí prezidenta: Víťazom volieb má byť brat Mahindu Rádžapaksu

Mahinda Rádžapaksa
Mahinda Rádžapaksa
Zdroj: TASR/ AP Photo/Eranga Jayawardena
17.11.2019 07:30

KOLOMBO - Gotabhája Rádžapaksa (71), brat exprezidenta Mahindu Rádžapaksu a bývalý minister obrany, získal jasnú väčšinu hlasov v prezidentských voľbách na Srí Lanke, tvrdí jeho hovorca Keheliya Rambukwella.


"Získali sme 53 až 54 percent hlasov," uviedol Rambukwella pre agentúru AFP v nedeľu, deň po voľbách. Priebežné výsledky po sčítaní približne 10 miliónov hlasov ukazujú Rádžapaksu ako víťaza sobotňajších volieb, potvrdil pre agentúru aj člen Ústrednej volebnej komisie.

Rádžapaksovým hlavným súperom bol súčasný minister výstavby Sadžith Premadása (52). Súčasný prezident Maithrípála Siriséna sa o znovuzvolenie neuchádzal. Prezidentské voľby na Srí Lanke boli poznačené incidentom, pri ktorom ozbrojení muži zaútočili v sobotu na dva autobusy s voličmi z moslimskej menšiny na severozápade krajiny. Incident, pri ktorom nikto neutrpel zranenia, mal podľa agentúry AFP pravdepodobne zastrašiť ľudí, aby sa nezúčastnili prezidentských volieb. Predbežné výsledky napriek tomu naznačujú vysokú volebnú účasť, dosahujúcu zhruba 80 percent zo 16 miliónov oprávnených voličov.      


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články