Krvavý útok v Rakúsku: Azylant na úteku dobodal nožom na smrť muža, polícia ho zadržala | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Krvavý útok v Rakúsku: Azylant na úteku dobodal nožom na smrť muža, polícia ho zadržala

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.10.2019 19:25

VIEDEŇ - Rakúska polícia zadržala v pondelok neskoro večer muža z Afganistanu, ktorý popoludní napadol nožom opatrovateľa ubytovne pre azylantov v spolkovej krajine Horné Rakúsko a následne ubodal na smrť miestneho poľnohospodára. K zadržaniu došlo v aglomerácii mesta Linz, informovala tlačová agentúra APA s odvolaním sa na oficiálny zdroj.


Polícia sa zatiaľ nevyjadrila o možnom motíve pondelkových útokov, ktoré sa odohrali v obci Wullowitz pri hranici s Českom. Nemenovaný Afganec vo veku 33 rokov a s "nevyjasneným" azylovým štatútom pravdepodobne nebol ubytovaný v danom zariadení a nebolo zrejmé, prečo sa zdržiaval na tomto mieste.

Napadnutý 32-ročný opatrovateľ utrpel život ohrozujúce zranenia a previezli ho letecky do nemocnice v Linzi. Z ubytovne pre azylantov sa útočník presunul bicyklom ku garáži usadlosti vzdialenej približne 300 metrov, kde ubodal na smrť 63-ročného poľnohospodára a ušiel jeho autom. Nepoužil pritom tú istú zbraň ako pri prvom útoku. Polícia oznámila zadržanie Afganca po niekoľkohodinovom pátraní s nasadením vrtuľníka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články