°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Austrálčan si v Anglicku objednal pivo: Po zaplatení mal zlú predtuchu, zo sumy ho skoro porazilo

Peter Lalor a extrémne drahé pivo
Peter Lalor a extrémne drahé pivo
Zdroj: Twitter/Peter Lalor
06.09.2019 18:00

LONDÝN - Austrálsky novinár si v jednom hoteli v Manchestri na severozápade Anglicka doprial pivo, za ktorému mu účtovali 55 315 libier (cca 61 780 eur). Peter Lalor verí, že vypil "najdrahšie pivo v dejinách", uviedol spravodajský server BBC News.


FOTO Mladík si objednal kávu v Benátkach: Na ten účet nikdy nezabudne, veď to je šialené!

Lalor si objednal fľašu piva za 5,5 libry (cca 6,1 eura), sumu mnohonásobne vyššiu mu účtovali omylom. Hotel sa ospravedlnil, ale než stačil situáciu dať do poriadku, Austrálčanov účet opustila suma zodpovedajúca takmer 100-tisíc austrálskym dolárom. Podľa Lalora potrvá desať pracovných dní, než sa mu peniaze na účet vrátia. A ešte viac ho naštvalo, že prevod peňazí sprevádzal poplatok za transakciu vo výške 1000 libier (približne 1120 eur). "Kým mi tie peniaze nevrátia, nebudem mať pokoj," poznamenal.

"Austrálčania bežne považujú Anglicko za sakramentsky drahé, ale toto je vrchol," posťažoval sa. "Je to pre mňa veľa peňazí. Píšem o krikete, nezarábam veľké peniaze," dodal. Neskôr pripustil, že "pivo bolo dobré", ale "ak si myslíte, že žiadne pivo nestojí za 100-tisíc dolárov, tak budem s vami súhlasiť".

Zaspomínal tiež, že keď mu čašníčka doniesla účet po zaplatení kreditnou kartou, zistil, že si nezobral okuliare na čítanie, a tak nad tým mávol rukou. Ale niečo mu hovorilo, že niečo nie je v poriadku, a tak sa čašníčky spýtal, koľko za pivo zaplatil. Čašníčka sa pozrela - a zostala zízať s otvorenými ústami. Potom sa spamätala a odbehla za manažérom, aby chybu napravil.

Hotel sa Lalorovi ospravedlnil a sľúbil, že všetko dá do poriadku tak rýchlo, ako to len pôjde. "Neobvyklý prípad" podľa spoločnosti vydávajúcej platobné a kreditné karty svedčí o tom, aké je dôležité starostlivo skontrolovať v platbách a účtoch všetky detaily.


Galéria

Peter Lalor a extrémne Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články