°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

VIDEO Dráma na diaľnici v Chorvátsku: Počas jazdy začal horieť český autobus s dovolenkármi

Zdroj: Facebook/Vatrogasci - Oni su naši Heroji
19.08.2019 00:01

ZÁHREB - Na diaľnici v Chorvátsku pri tuneli Ledenik zhorel v sobotu večer český autobus, ktorý viezol 49 ľudí. Informovali o tom chorvátske médiá. Nikomu sa nič nestalo. Turisti sú už doma, o ich návrat sa postarali autobusy iných dvoch cestovných kancelárií.


Kvôli požiaru bola uzavretá diaľnica A1 v úseku Maslenica-Sveti Rok v smere na Záhreb. Na frekventovanom ťahu, kadiaľ jazdia turisti k moru, sa vytvorila asi štvorkilometrová kolóna. "V minulosti sa nám nikdy nič podobné nestalo," povedal majiteľ rumburskej cestovnej kancelárie Best Burk Jaroslav Havel. 

Autobus začal horieť počas návratu ľudí z dovolenky. Domov ich dopravili autobusy iných cestovných kancelárií, ktoré sa v rovnakom čase tiež vracali do Česka. "Ešte som s klientmi nehovoril, ale čakali asi hodinu a pol, než ich naložili ďalšie autobusy odviezli ich domov," doplnil Havel. Čo bolo príčinou požiaru, zatiaľ majiteľ CK nevie. 

Na tejto diaľnici neďaleko tunela Sveti Rok zomrelo v júni 2012 pri nehode autobusu s českými turistami osem ľudí a ďalších 43 utrpelo zranenia. Príčinou havárie bol vtedy mikrospánok vodiča. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
ZDROJ: ČTK
VIDEO: Youtube/utarnji list, Slobodna Dalmacija, Twitter/Vatrogasci - Oni su naši Heroji

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články