Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Pri Frankfurte zneškodnili bomby z čias vojny: Evakuovať museli tisíce ľudí vrátane utečencov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP
25.06.2019 11:55

FRANKFURT NAD MOHANOM - Približne 2500 ľudí vrátane stoviek utečencov museli v pondelok evakuovať po náleze dvoch bômb z čias druhej svetovej vojny v lokalite severne od nemeckého Frankfurtu nad Mohanom. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.


Bomby objavili neďaleko od seba v priemyselnej zóne mesta Giessen v spolkovej krajine Hesensko, približne 50 kilometrov severne od Frankfurtu. Päťdesiatkilogramovú americkú leteckú bombu sa podarilo bezpečne deaktivovať, zatiaľ čo 250-kilogramovú nemeckú bombu, ktorá bola v horšom technickom stave, museli kontrolovane odpáliť pyrotechnici. 

V priebehu operácie bolo evakuovaných zhruba 2500 ľudí vrátane 800 obyvateľov utečeneckého centra v Giessene. V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania. Odborníci odhadujú, že na nacistické Nemecko spojenci počas vojny zhodili milióny bômb, z ktorých približne desať percent zostalo nevybuchnutých. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články