Konečne dorazila, do Venezuely priviezli ďalšiu dodávku humanitárnej pomoci | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Konečne dorazila, do Venezuely priviezli ďalšiu dodávku humanitárnej pomoci

Druhá dodávka s pomocou dorazila do Venezuely
Druhá dodávka s pomocou dorazila do Venezuely
Zdroj: twitter.com/CNA
18.06.2019 11:15

CARACAS - Druhá dodávka humanitárnej pomoci od Červeného kríža dorazila v pondelok do Venezuely. Dodávka určená pre tamojšie nemocnice, ktorá obsahuje aj 24 ton zdravotníckeho materiálu a generátory poskytnuté Panamou, má pomôcť pri riešení súčasnej vážnej humanitárnej krízy v krajine. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Venezuelský Červený kríž vo vyhlásení uviedol, že dostal "lieky, zdravotnícky materiál a generátory", ktoré budú v krajine zažívajúcej najhoršiu krízu v jej moderných dejinách distribuovať do nemocníc. Spravodajca AFP potvrdil, že šesť kamiónov so zásielkou humanitárnej pomoci dorazilo do skladiska Červeného kríža v Caracase. Cieľom zmienenej dodávky je zmierniť vážny nedostatok liekov a zdravotníckeho materiálu vo Venezuele, ktorá už viac ako štyri roky zažíva recesiu a hyperinfláciu poznačené nedostatkom základných potrieb, ako sú potraviny a lieky.

Socialistický prezident Nicolás Maduro povolil v apríli vstup prvej dodávky humanitárnej pomoci po podpise dohody s Medzinárodným výborom Červeného kríža (MVČK). Prívrženci vodcu venezuelskej opozície Juana Guaidóa, ktorý sa vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny a v tejto funkcii ho uznáva viac ako 50 krajín sveta, sa koncom februára neúspešne pokúsili dopraviť na územie Venezuely niekoľko ton humanitárnej pomoci.

Podľa odhadov Organizácie Spojených národov (OSN) až štvrtina z 30 miliónov obyvateľov Venezuely potrebuje okamžitú humanitárnu pomoc, pričom 3,7 milióna Venezuelčanov trpí podvýživou a najmenej 22 percent detí vo veku do päť rokov je chronicky podvyživených. MVČK varoval, že humanitárna pomoc problémy v tejto krízou zmietanej latinskoamerickej krajine nevyrieši.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články