Sobota, 31. júl 2021. Meniny má Ignác, zajtra Božidara.

Tragédia vo Venezuele: Havária autobusu si vyžiadala osemnásť mŕtvych a desiatky zranených

 Havária autobusu si vyžiadala osemnásť mŕtvych a desiatky zranených
Havária autobusu si vyžiadala osemnásť mŕtvych a desiatky zranených
Zdroj: Twitter: @sharjah24
17.06.2019 10:45

CARACAS - Najmenej 18 ľudí prišlo o život pri vážnej autobusovej nehode vo vidieckej oblasti v západnej Venezuele. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom v pondelok informovala agentúra AFP.


"Štrnásť ľudí zomrelo priamo na mieste nehody a 33 zranených previezli do nemocnice v meste Villa del Rosario, kde štyria z nich zomreli," píše sa podľa AFP v policajnej správe. Nehoda sa stala v nedeľu vo vidieckej oblasti Zulia neďaleko hraníc s Kolumbiou. Podľa predbežného vyšetrovania autobus išiel "neprimeranou rýchlosťou" a v tom mu praskla pneumatika. Vo vozidle sa viezlo celkovo 58 pasažierov, napísali noviny Panorama.

 Havária autobusu si
Zdroj: Twitter: @trtworld

Venezuelské cesty sú v dôsledku slabej údržby často v zúboženom stave, v podobne zlom stave sú v krajine aj automobily. Podľa správy o celosvetovej bezpečnosti na cestách, ktorú v roku 2018 zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), zomrelo pri dopravných nehodách vo Venezuele v roku 2016 približne 10.600 ľudí. Takisto aj miera úmrtí pri nehodách na cestách v pomere na obyvateľa patrí vo Venezuele medzi najhoršie na svete.

 Havária autobusu si
Zdroj: Twitter: @24HorasTVN


Galéria

 Havária autobusu si  Havária autobusu si  Havária autobusu si

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články