°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Polícia dostala veľmi zvláštne oznámenie: FOTO Hliadka sa nestačila diviť, čo vidí na ceste

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: wikimedia
17.06.2019 10:00

VARŠAVA - Až osem rokov väzenia hrozí 49-ročnému mužovi, ktorý v opitosti nasadol do tanku T-55 a vyrazil na prechádzku centrom poľského mestečka Pajeczno pri Lodži. O štvrtkovom prípade informovali poľské médiá.


Kuriózna nehoda v Poľsku: VIDEO Relaxoval a vtom... obrovská rana a doma mu pristáli hasiči

"Prvé oznámenie bolo nezvyčajné. Záchranárom sa dovolal obyvateľ Pajęczna, ktorý hlásil, že po meste jazdí tank," opísala televízia TVN 24. Na miesto potom dorazila policajná hliadka, ktorá zistila, že na Mickiewiczovej ulici skutočne stojí tank. "Onedlho jeho majiteľ hovoril s policajtmi. Bol opitý. Vyšetrenie potvrdilo, že má takmer promile alkoholu v krvi," uviedol hovorca miestnej polície Marcin Paweloszek.

Polícia dostala veľmi zvláštne
Zdroj: pajeczno.policja.gov.pl

Tank bol pôvodne prevážaný na podvalníku, ale ten sa pokazil, a preto tank zišiel na vozovku, aby bolo možné náves opraviť. Potom ale majiteľ tanku - slovami policajného hovorcu "buď inšpirovaný fantáziou, alebo skôr alkoholom a nedostatkom predstavivosti" - vyrazil na prechádzku ulicami. Do 36 ton vážiaceho vozidla pritom ešte pozval kamaráta.

Polícia dostala veľmi zvláštne
Zdroj: pajeczno.policja.gov.pl

Tank bol dopravený na policajné parkovisko a jeho majiteľ strávil noc v policajnej cele. Za riadenie v opitosti mu hrozia až dva roky väzenia, za ohrozenie dopravy až osem rokov.

Polícia dostala veľmi zvláštne
Zdroj: pajeczno.policja.gov.pl

Tanky T-55, vyvinuté na konci 50. rokov minulého storočia v Sovietskom zväze a licenčne vyrábané aj v niekdajšom Československu, v Číne a v Poľsku, vyradila poľská armáda v roku 2002.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články