°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

VIDEO Chvíle hrôzy v USA: Smrtiaci živel spôsobil obrovské škody, zahynuli najmenej traja ľudia

V štáte Missouri vyčíňalo silné tornádo, hlásia troch mŕtvych
V štáte Missouri vyčíňalo silné tornádo, hlásia troch mŕtvych
Zdroj: TASR (Shayla Brooks via AP)
23.05.2019 12:10

JEFFERSON-CITY - Stredozápadom USA sa prehnali tornáda, ktoré si vyžiadali najmenej sedem obetí na životoch. Informovali o tom miestne úrady.


Tri úmrtia potvrdili vo štvrtok v meste Golden City v Missouri, ďalšie dve zaznamenali v tomto štáte už skôr počas týždňa spolu s jedným úmrtím v Oklahome a ďalším v Iowe. Jedno tornádo zasiahlo aj hlavné mesto Missouri Jefferson City a prinieslo tam so sebou silný dážď, krúpy, vietor a blesky.

Americkí meteorológovia vydali pre región zriedkavú "vysokú výstrahu" pred silnými búrkami. Podľa vlastných údajov tam zaznamenali najmenej 29 tornád za posledných 24 hodín a viac než 170 od piatka. Práve včera pritom uplynulo osem rokov od tragického vyčíňania tornáda, ktoré po sebe v meste Joplin na juhovýchode štátu Missouri zanechalo 161 mŕtvych. Podobné počasie má na americkom Stredozápade pokračovať aj v piatok.

V štáte Missouri vyčíňalo
Zdroj: TASR (Shayla Brooks via AP)

Jedno tornádo sa v Missouri objavilo len niekoľko kilometrov severne od mesta Joplin, pripomínajúceho si ôsme výročie katastrofálneho tornáda, pri ktorom prišlo o život 161 ľudí. Súčasné tornádo spôsobilo menšie materiálne škody v meste Carl Junction, okolo 6,44 kilometra severne od letiska v Jopline. 

V štáte Missouri vyčíňalo
Zdroj: SITA (AP Photo/Sue Ogrocki)

V štáte Missouri vyčíňalo
Zdroj: SITA (AP Photo/Sue Ogrocki)


Galéria

V štáte Missouri vyčíňalo V štáte Missouri vyčíňalo V štáte Missouri vyčíňalo V štáte Missouri vyčíňalo

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články