Obrovské požiare na konci marca si vyžiadali 30 mŕtvych: Katastrofu mal spôsobiť blesk | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Obrovské požiare na konci marca si vyžiadali 30 mŕtvych: Katastrofu mal spôsobiť blesk

Pri požiaroch zomrelo až 30 ľudí.
Pri požiaroch zomrelo až 30 ľudí.
Zdroj: Twitter.com/People's Daily, China ‏
06.04.2019 08:15

PEKING - Vyšetrovanie príčin lesného požiaru, pri ktorom minulý mesiac zahynulo v juhozápadnej Číne 30 ľudí, ukázalo, že oheň zapálil blesk. Napísala o tom v noci na sobotu štátna tlačová agentúra Sinchua.


Požiar vypukol v provincii S'-čchuan na čínskom juhozápade 30. marca, keď na vrchole kopca vo výške 3700 metrov udrel blesk do 18 metrov vysokej borovice, spresnili miestne oficiálne zdroje. Strom bol bleskom pravdepodobne prelomený, spadol na zem a zapálil lesný porast naokolo. Na hasenie mohutného požiaru, ktorý sa následne rozpútal, bolo privolaných vyše 600 ľudí. V boji s ohňom zahynulo až 27 hasičov a traja miestni obyvatelia, sumarizuje agentúra DPA.

Pre čínsky hasičský zbor išlo pravdepodobne o najtragickejšiu udalosť za posledné takmer štyri roky, domnieva sa agentúra AP. V auguste 2015 prístavom v meste Tchien-ťin na pobreží Žltého mora otriasli explózie a vyžiadali si najmenej 173 obetí na ľudských životoch - najmä hasičov a iných záchranárov. Výbuchy zapríčinilo vznietenie chemikálií v prístavnom skladisku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články