°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Vianočná katastrofa v Indonézii: Krutá vlna cunami si vyžiadala už 429 životov

Počet obetí cunami v Indonézii sa zvýšil na 429.
Počet obetí cunami v Indonézii sa zvýšil na 429.
Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana
25.12.2018 08:30

JAKARTA - Počet obetí prívalových vĺn cunami, ktoré v sobotu zasiahli pláže v oblasti Sundského prielivu v Indonézii, sa zvýšil na najmenej 429 mŕtvych. Najmenej 128 osôb je stále nezvestných, takmer 1500 ľudí utrpelo zranenia a tisíce prišli o domovy, oznámili podľa agentúr AP a DPA v utorok miestne úrady.


Cunami udreli v sobotu večer miestneho času na južné pobrežie ostrova Sumatra a na západné pobrežie ostrova Jáva. Podľa expertov erupcie sopky Anak Krakatoa, nachádzajúcej sa medzi týmito ostrovmi, vyvolali podmorské zosuvy pôdy a práve tie potom spôsobili ničivé vlny. Pláže pokryté troskami prehľadávali stovky vojakov, policajtov i dobrovoľníkov, ktorí pátrali po telách alebo pomáhali ľuďom, ktorí tragédiu prežili.

Počet obetí cunami v
Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana

Vlny cunami si vyžiadali obete a škody v piatich okresoch na oboch ostrovoch, najviac postihnutým bol okres Pandeglang na západnom pobreží Jávy. Experti v nedeľu varovali, že Indonéziu môžu zasiahnuť ďalšie vlny cunami z dôvodu aktivity sopky Anak Krakatoa, ležiacej asi 50 kilometrov od pobrežia.​

Počet obetí cunami v
Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana


Galéria

Počet obetí cunami v Počet obetí cunami v Počet obetí cunami v

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články