°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Veľké prekvapenie v prípade vykradnutého transportu: Jeden podozrivý sa priznal

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.10.2018 21:30

KIEL - V procese, v ktorom dvaja štyridsiatnici čelia na Krajinskom súde v severonemeckom Kiele žalobe v súvislosti s januárovým lúpežným prepadnutím peňažného transportu, došlo v utorok k prekvapujúcemu zvratu.


Jeden z obžalovaných, 41-ročný vodič transportéra, po prvý raz prerušil mlčanie a priznal sa k činu. V súdnej sieni popísal, ako sa pri neplánovanej zastávke na čerpacej stanici v Kirchbarkau preložilo asi 2,4 milióna eur do iného vozidla, s ktorým jeho o sedem rokov starší komplic zamieril do Hamburgu. Ten sa medzičasom priznal, že sa na čine podieľal.

Informácie priniesol Severonemecký rozhlas (NDR). Podľa priznania vodiča išlo pri lúpeží obrovskej sumy o spontánne rozhodnutia, pôvodne rátal osobne s korisťou vo výške asi 50.000 eur, čo by bezpečnostná firma zrejme vyriešila interne. Vodič obvinil pri priznaní zo spoluúčasti aj spolujazdca, ktorý doteraz nebol v kauze obvinený. Práve jeho výpoveďou by teraz proces mal pokračovať.

Páchatelia upozornili vyšetrovateľov na seba zásadnou zmenou životného štýlu a vysokými výdavkami. Po niekoľkotýždňovom monitorovaní oboch obžalovaných a prehliadkach viacerých bytov i motorových vozidiel sa v marci podarilo zaistiť veľkú časť koristi a zadržať dôvodne podozrivých z činu. Obaja však po mesiace mlčali k obvineniam. Proces s dvojicou sa začal v septembri, rozsudky sa očakávajú začiatkom novembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články