Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Aféra s Clintonom bola hrubým zneužitím moci, tvrdí bývalá stážistka v Bielom dome

Monica Lewinská
Monica Lewinská
Zdroj: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau, File
27.02.2018 22:01

NEW YORK - Bývalá stážistka v Bielom dome Monica Lewinská sa vyjadrila, že v afére, pre ktorú čelil bývalý prezident USA Bill Clinton impeachmentu, nešlo len o "sexuálny útok", ale o "hrubé zneužitie moci". Informovala o tom v utorok agentúra AP.


Teraz 44-ročná Lewinská v najnovšom vydaní časopisu Vanity Fair napísala, že si veľmi cení odvahu žien, ktoré v boji proti takýmto praktikám musia čeliť "zakoreneným presvedčeniam a inštitúciám". Súčasné hnutie #MeToo poukazujúce na problematiku sexuálneho obťažovania vo filmovom priemysle pochválila za to, že poskytlo takýmto ženám "istotu, ktorá vychádza zo solidarity". 

Lewinská dodala, že jej pred niekoľkými rokmi diagnostikovali posttraumatickú stresovú poruchu, ktorú spôsobila negatívna medializácia jej osoby súvisiaca so spomínanou aférou. Clinton spočiatku pomer s Lewinskou popieral, priznal sa k nemu až v auguste 1998. Výsledky vyšetrovania tejto aféry viedli k návrhu na odvolanie Clintona. Americký Senát ho však vo februári 1999 odmietol zbaviť funkcie.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau, File

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články