Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Česká europoslankyňa: Fica si kúpila Líbya

Podľa Jany Hybáškovej si slovenského premiéra Roberta Fica si kúpila líbyjská vláda.
Podľa Jany Hybáškovej si slovenského premiéra Roberta Fica si kúpila líbyjská vláda.
15.03.2007 14:13

ŠTRASBURG - Slovenskí europoslanci sú zaskočení iniciatívou ich českej kolegyne Jany Hybáškovej, ktorá v otvorenom liste uviedla, že slovenského premiéra Roberta Fica si kúpila líbyjská vláda.


"Je úbohé, že bojujú proti politikovi iného štátu, ale zrejme sa potrebujú zviditeľniť, lebo v Európskom parlamente nemajú priestor na realizáciu," uviedla vo štvrtok pre agentúru SITA poslankyňa za HZDS Irena Belohorská.

O iniciatíve niekoľkých zahraničných europoslancov nevie ani Miloslav Mikolášik z KDH, a nechcel ho preto komentovať. Pre agentúru SITA ale pripomenul, že v pléne EP vystúpil na obranu bulharských sestričiek, ktoré líbyjský súd odsúdil na trest smrti. "Je mi veľmi ľúto, že sa ich premiér Fico nezastal a označil ich za páchateľky," komentoval Mikolášik pre agentúru SITA.

Monika Flašíková-Beňová zo Smeru o aktivite rovnako nevedela. "Neviem však, za čo si tak mohla líbyjská vláda premiéra kúpiť," uviedla pre agentúru SITA. List považuje za formu frustrácie niektorých europoslancov, ktorí "zrejme trpia nedostatkom aktivít". "Ani ja som nepísala listy, keď sa s (líbyjským prezidentom) Kaddáfím stretol (britský) premiér Tony Blair," vyhlásila europoslankyňa na margo aktivity konzervatívnych poslancov Brita Charlesa Tannocka, Švéda Gunnara Hokmara, Nemca Michaela Gaera a Jany Hybáškovej.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články