Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

V Albánsku našli zavraždených Čechov: Telá Anny s Michalom boli v rozstrieľanom aute!

Annu s Michalom zrejme oklamal aj sprievodca.Galéria fotiek (4)
Annu s Michalom zrejme oklamal aj sprievodca.
Zdroj: Facebook

TIRANA – Dvoch českých turistov v piatok zastrelili na albánskej horskej ceste a vrahovia zhodili ich auto do rokliny, aby smrť obetí pôsobila ako dopravná nehoda. Uviedla to dnes albánska polícia a svedkovia.


Michaela (27) a Annu (36) zastrelili, keď autom odbočili smerom k stanovému táboru vo vysokohorskej oblasti Thethi, obľúbenej lokalite u českých turistov aj napriek tomu, že v roku 2001 tam zmizli traja mladí ľudia.

Vrahovia Michaela a Anny zanechali v aute odtlačky prstov. Albánska polícia už zadržala 16 podozrivých osôb. Podľa TV Nova boli obaja postrelení zozadu do hlavy. Podľa českého spravodajského potrálu Novinky.cz obete pochádzajú z okresu Klatovy v Plzenskom kraji. Túto informáciu potvrdilo české ministerstvo zahraničných vecí, ktoré muselo najprv správu oznámiť rodinám.

Anna a Michal boli
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Facebook

Albánsky policajný hovorca podľa tlačovej agentúry Reuters uviedol, že v aute našli automatickú zbraň a zásobník na muníciu a neďaleko aj dve nábojnice. "Jeden z útočníkov možno cestoval s obeťami," povedal policajný hovorca. V správach albánskych médií sa tiež uvádzalo, že vrahovia ukradli osobné veci českých turistov.

Národný park Tethi je povestný svojou nádhernou divokou prírodou a v jeho strede sa nachádza rovnomenná obec. Tamojšie štíty dosahujú výšku až 2400 metrov a lákajú turistov zo západnej aj strednej Európy, prevažne Čechov. 

V Albánsku našli zavraždených
Galéria fotiek (4)
Zdroj: SITA

Vzhľadom na odľahlosť sa táto divoká oblasť zmenila na obľúbené miesto pre pestovanie marihuany, hoci polícia počas vlaňajšej letnej operácie tieto rastliny vyklčovala. Podľa webu Novinky.cz telá českých obetí už previezli do albánskeho hlavného mesta Tirana na obhliadku. 

V Albánsku našli zavraždených Čechov: Telá Anny s Michalom boli v rozstrieľanom aute!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články