Úradník pustil vraha, ktorý potom zabil 4 ľudí: V Tepliciach onanoval pred podriadenými! | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Úradník pustil vraha, ktorý potom zabil 4 ľudí: V Tepliciach onanoval pred podriadenými!

Emil Fleischmann
Emil Fleischmann
Zdroj: Foto: tyden.cz
29.11.2013 18:05

TEPLICE - Ešte v roku 2008 otriasla Českom šokujúca udalosť. Šialeného vraha Romana Postla, odpykávajúceho si trest, za dobré správanie po desiatich rokoch predčasne prepustili na slobodu. Stalo sa tak na základe posudku Emila Fleischmanna, šéfa teplickej pobočky probačnej a mediačnej služby. Vrah však po pár mesiacoch na slobode opäť bezhlavo vyčíňal a chladnokrvne zastrelil ďalších štyroch ľudí. Muž, ktorý sa podpísal pod jeho prepustenie a potom ho dozoroval, teraz čelí ďalšiemu škandálu. Údajne masturboval pred podriadenými kolegyňami.


Emil Fleischmann, ktorý stojí za prepustením šialeného vraha, čelí ďalšiemu škandálu. Pred piatimi rokmi ho verejnosť odsúdila, pretože sa podpísal pod posudok, ktorý zabezpečil prepustenie z väzenia Romana Postla. Ten v roku 1998 zastrelil na diskotéke len 17-ročného vyhadzovača. Odsúdili ho na 13 rokov, no pre dobré správania ho po desiatich rokoch prepustili na slobodu. Po predčasnom prepustení v apríli 2008, sa však až tak vzorne nesprával. V septembri toho istého roku chladnokrvne zastrelil behom troch dní štyroch ďalších ľudí. Po poslednej prestrelke sám utrpel zranenia, ktorým podľahol.

Pod jeho vtedajšie predčasné prepustenie z väzenia sa podpísal Emil Fleischmann, ktorý má teraz na krku ďalší škandál. Údajne onanoval pred svojimi podriadenými kolegyňami.

Doslova peklo zažívali ženy zamestnané v pobočke teplickej Probačnej a mediačnej služby ČR, ktorá sa stará o odsúdených, zo strany svojho nadriadeného. Muž mal byť príkladom pre svojich zamestnancov, no podľa portálu Blesk.cz, svoje podriadené úradníčky šikanoval a sexuálne obťažoval. Škandál vyvrcholil minulý týždeň. Štyri úradníčky na neho podali sťažnosť po tom, čo pred jednou z nich masturboval.

„V piatok sme sa to dozvedeli a v pondelok dostal výpoveď,“ informovala Jana Libíčková, zástupkyňa generálneho riaditeľa Probačnej a mediačnej služby v Prahe. Vedenie ženám uverilo, že sa tak deje dlhodobo a po porade s právnym oddelením rozviazali pracovný pomer s vedúcim teplickej pobočky.

„Naše právne oddelenie rieši, či je našou povinnosťou ako zamestnávateľ podať na neho trestné oznámenie,“ dodala.

Podľa dostupných informácií, do práce už nechodí a odovzdal aj služobný mobil. Podľa svedkov vraj prebral výpoveď s nevôľou a dôvodom nerozumel. Podľa neho sa ničoho vážneho nedopustil.

Jeho obhajoba je dosť podobná ako v roku 2008, keď si „umyl ruky“ nad prepustením sériového vraha Romana Postla. Vtedy o ňom prehlásil: „Bol to ideálny klient, ktorý pravidelne chodil na dohovorené schôdzky. Nič nenasvedčovalo recidíve.“

Ale tá, žiaľ, prišla, a to dosť skoro po jeho prepustení. Len štyri mesiace po predčasnom prepustení, Roman Postl na benzínovej pumpe v Ústi nad Labem zastrelil muža a ukradol mu 15 tisíc českých korún a notebook. Ďalšími jeho dvoma obeťami boli podnikateľ z Teplic a barman z Chomutova. Na úteku potom zabil policajta a pri prestrelke bol sám zranený, na následky čoho zomrel.


Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: týden.cz

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články