Belgičanka išla do Bruselu: Pre chybu GPS skončila v Záhrebe! | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Belgičanka išla do Bruselu: Pre chybu GPS skončila v Záhrebe!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.01.2013 12:24

LONDÝN - Belgičanka, ktorá sa s pomocou satelitnej navigácie vydala na 60-kilometrovú jazdu autom do Bruselu, sa údajne pre chybu prístroja s polohovacím systémom GPS po dvoch dňoch a vyše 1400 najazdených kilometroch ocitla v chorvátskom Záhrebe.


Uviedli to britské noviny Telegraph. Sabine Moreauová sa minulý týždeň stratila na ceste zo svojho domu v obci Solre-sur-Sambre do belgického hlavného mesta, kde chcela vyzdvihnúť priateľku. Hoci začala tušiť, že ju navigácia vedie po nesprávnych cestách, neprestala jej dôverovať a naďalej nespúšťala nohu z plynu.

Syn zblúdenej dámy dokonca zalarmoval políciu, ktorá chcela spustiť celoštátne pátranie, no Moreauová sa medzičasom rodine prihlásila zo Záhrebu. Až tam si uvedomila, že už viac nie je v Belgicku.

"Vnímala som rôznorodé nápisy počas mojej cesty. Najprv francúzske, potom v Nemecku - Kolín, Aachen, Frankfurt. Ale vôbec som sa nad tým nezamýšľala. Bola som len zmätená a pokračovala som stále ďalej," uviedla žena, ktorá počas svojej jazdy musela dvakrát tankovať.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články