°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Andrej Danko sa opäť chystá do Ruska, koncom júna pôjde na podnikateľskú misiu

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
05.06.2019 11:25

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko sa opäť chystá do Ruska. Najbližšie tam odcestuje koncom júna a pôjde o podnikateľskú misiu, ktorú organizuje s viac ako dvadsiatimi slovenskými podnikateľmi. Informovala o tom riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.


Danko zdôrazňuje, že správny politik by mal nadväzovať také kontakty, ktoré sú pre Slovensko prínosom. O smerovaní Slovenska je pripravený viesť otvorený dialóg s každým ústavným činiteľom. Je spokojný, že koalícia funguje a vzájomne sa dopĺňa. Uviedol to v reakcii na cestu predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, ktorý je na niekoľkodňovej návšteve Ruska.

"Som veľmi rád, že motivujem aj pána premiéra k niektorým návštevám, pretože sa vieme vzájomne dopĺňať a tak to má fungovať," uviedol Danko, ktorý zdôrazňuje potrebu udržiavať dobré vzťahy na všetky svetové strany.

"Robíme v prospech Slovenska, v prospech nášho členstva v Európskej únii a v prospech našich vzťahov s inými štátmi," povedal v súvislosti so svojimi cestami do zahraničia. Slovensko je podľa Danka čitateľné v zahraničnej politike a je preň prínosné, pokiaľ má otvorené dvere na východ i na západ.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články