°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Šefčovič by bol výborný prezidentský kandidát, tvrdí Lajčák

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Zdroj: TASR - Martin Baumann
09.01.2019 10:55

BRATISLAVA - Podpredseda Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič by bol výborný prezidentský kandidát. Povedal to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) pred rokovaním vlády.


Práve o Lajčákovi hovorili predstavitelia Smeru-SD mesiace ako o najlepšom možnom kandidátovi na prezidenta a chceli ho presvedčiť. Lajčák dlhodobo tvrdil, že kandidovať nemieni. "Celý rok vám hovorím konzistentne moju pozíciu," zopakoval Lajčák. V minulosti sa ako možný kandidát spomínal aj Šefčovič, ktorý teraz dostal ponuku. Zatiaľ neprezradil, či ju už prijal. Potvrdil, že dlhodobo registruje hlasy v prospech jeho možnej kandidatúry a váži si ich.

"Aj v poslednom období sa na mňa obrátilo viacero osobností s tým, že Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý prispeje k celospoločenskému zmieru, ešte jasnejšiemu ukotveniu v rámci Európy a tiež k ďalšiemu posilňovaniu jeho pozície vo svete," uviedol.

Hovorí, že mu záleží na budúcnosti Slovenska, preto si vypočul ponuku Smeru-SD o kandidatúre a rozhodne sa v dohľadnom čase. "Bez ohľadu na to, ako sa v dohľadnom čase rozhodnem, som presvedčený, že Slovensko potrebuje jasne povedať, že patrí do modernej, vyspelej a sebavedomej Európy," doplnil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články