Občania dali najavo, že nedôverujú Kaliňákovi a Gašparovi, tvrdí SaS | Topky.sk

Štvrtok, 19. júl 2018. Meniny má Dušana, zajtra Iľja, Eliaš.

Občania dali najavo, že nedôverujú Kaliňákovi a Gašparovi, tvrdí SaS

Richard Sulík
Richard Sulík, Zdroj: SITA/Diana Černáková
11.10.2017 15:01

BRATISLAVA - Za vysokou nedôveryhodnosťou slovenského Policajného zboru je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) kritické množstvo prípadov, keď sa policajti spreneverili svojmu poslaniu, vyjadrenému heslom „Pomáhať a chrániť“. Poukazujú v tejto súvislosti na výsledky posledného prieskumu Európskej únie (EÚ) z minulého roka, v ktorom polícii SR nedôverovalo až 53 percent občanov.


"V porovnaní s členskými štátmi Európskej únie je nízka dôveryhodnosť slovenskej polície doslova alarmujúca. Napríklad českej polícii nedôverovalo 32 percent občanov, maďarskej tiež 32 percent, poľskej 42 percent," uviedol líder SaS Richard Sulík.

Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko má v dôvodoch nelichotivej štatistiky jasno. "Vysokú nedôveryhodnosť spôsobuje neospravedlniteľné policajné násilie, udeľovanie privilégií beztrestnosti politickým chránencom, neprofesionalita a skorumpovanosť policajtov, čo deprimujú slovenskú verejnosť," uviedol.

Liberáli sú presvedčení, že za zlú povesť slovenského Policajného zboru nesú primárnu zodpovednosť minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a policajný prezident Tibor Gašpar. "Vyzývame ich opakovane, aby z funkcií odstúpili. Nie preto, aby vyhoveli opozícii, ale občanom Slovenskej republiky, ktorí aj v pravidelnom prieskume Európskej komisie dali jasne najavo, že ich vo funkciách už nechcú," skonštatoval Sulík.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články