Premiér Fico sa pustil do prezidenta: Kiska poškodil slovensko-čínske vzťahy | Topky.sk

Utorok, 22. január 2019. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Premiér Fico sa pustil do prezidenta: Kiska poškodil slovensko-čínske vzťahy

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
20.10.2016 19:42

BRUSEL/BRATISLAVA - Kritika prezidenta SR Andreja Kisku na adresu Vyšehradskej štvorky (V4) bola neadekvátna. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico pred začatím summitu EÚ v Bruseli, ktorému predchádzalo už tradičné stretnutie lídrov tohto regionálneho zoskupenia.


"Nerozumiem slovám pána prezidenta Kisku na adresu V4. Sú neadekvátne, lebo keby nebola V4, tak máme dnes povinné kvóty, keby nebola V4, tak Slovensko nemôže ošetrovať vlastné záujmy, pokiaľ ide o plyn, ktorý prechádza cez našu krajinu," skonštatoval premiér. Fico zdôraznil, že aj dnešné rokovanie premiérov V4 v Bruseli potvrdilo, že tieto štyri krajiny sú schopné koordinovať svoje postoje a kým takéto regionálne združenie, ktoré zahŕňa viac ako 60 miliónov obyvateľov, spoločne postupuje, tak je schopné dosiahnuť aj veľké výsledky.

Premiér odmietol Kiskove slová, že vyšehradská štvorka "má zlý imidž", a v tejto súvislosti, rovnako ako aj s odkazom na stretnutie prezidenta SR s dalajlámom, odkázal, že prezident by mal menej počúvať svojich poradcov. Fico upozornil, že ako predseda vlády zodpovedá za hospodárske vzťahy s inými krajinami a za to, aby vznikali obchodné príležitosti. "To, čo urobil Kiska, jednoznačne poškodilo slovensko-čínske vzťahy a na tom nie je nič tajomné," uviedol Fico s tým, že v rovnakom duchu sa už vyjadril aj šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák.

Súhlasíte s Robertom Ficom

33 % nie
áno 67 %

Hlasovalo: 3798Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články