°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Glváč povolil vojakom v zahraničí dlhšie telefonáty

Ivan Gašparovič a Martin Glváč počas návštevy na Ministerstve obrany SR
Ivan Gašparovič a Martin Glváč počas návštevy na Ministerstve obrany SR
Zdroj: SITA
20.12.2012 14:33

BRATISLAVA - Vojaci v zahraničí budú môcť v decembri telefonovať domov o desať minút dlhšie zadarmo, zároveň si tiež môžu symbolicky pripiť pri večeri na Štedrý deň a na Silvestra. Dlhšie telefonáty i symbolický prípitok dnes povolil minister obrany SR Martin Glváč.


Minister obrany sa dnes telefonicky a cez skype spojil s veliteľmi slovenských kontingentov v zahraničí a prostredníctvom nich zaželal vojakom krásne sviatky. Dneso tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Balleková.

"Nemôžete si dopriať to, čo ostatní obyvatelia Slovenska - byť v kruhu svojej rodiny. Viem, že to máte veľmi ťažké. Robíte nám dobré meno a verím, že to tak bude pokračovať aj do budúcna. Rád by som Vám teda poprial najmä veľa zdravia a verím, že sa všetci v zdraví vrátite," povedal minister obrany Martin Glváč veliteľovi slovenského kontingentu v operácii ISAF v Afganistane podplukovníkovi Zoltánovi Farkašovi. Ten potvrdil, že príslušníci Ozbrojených síl SR sú v plnom nasadení aj počas sviatkov i 24. decembra si sviatočnú večeru rozdelia na dve časti, aby sa vystriedali.

Minister obrany sa spojil aj s veliteľom slovenského kontingentu v operácii EUFOR ALTHEA s podplukovníkom Radoslavom Mašlankom v Bosne a Hercegovine. "Chlapci si prichystajú vianočnú večeru, samozrejme všetko bude závisieť od ich zručností. Mala by byť na slovenský spôsob," vysvetlil veliteľ. Glváč zaželal pekné sviatky aj dvom vojakom, ktorí pôsobia ako pozorovatelia v UNTSO v Sýrii. Telefonicky sa spojil s majorom Petrom Husárom. "Vianočné sviatky budem tráviť na pozorovateľskom stanovisku. Kapitán Planka, ktorý je tu tiež, bude na inom stanovisku," uviedol.

Na záver sa šéf rezortu obrany spojil s kapitánom Jozefom Matisom, ktorý je momentálne ako jediný slovenský vojak v misii EUMM v Gruzínsku. "Veľmi pekne Vám ďakujem pán minister. Všetko dobré prajem aj Vám. Je to prvýkrát počas mojej tretej misie, že mi niekto takto z najvyšších predstaviteľov zavolal," povedal. Minister sa dnes nespojil iba s veliteľom slovenského kontingentu v misii UNFICYP podplukovníkom Adolfom Uličným. Vojakov na Cypre v piatok 21. decembra osobne navštívi.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články