°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Kočnerov právnik figuruje v Threeme aj v ďalších kauzách: Trestné oznámenie za týranie manželky!

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
22.01.2020 20:00

TRNAVA - Meno Pavol Korytár nie je pre verejnosť úplne neznáme. Do povedomia sa za poslednú dobu dostalo najmä v súvislosti s neslávne známou komunikáciou Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema. Právnik, ktorý kedysi zastupoval aj niekdajšieho podnikateľa, má ale problémy aj doma. Jeho manželka sa rozhodla pre rázny krok.


Manželka, ktorú sme sa v článku rozhodli vzhľadom na citlivosť témy nemenovať, podala na Korytára trestné oznámenie, ktoré máme v redakcii k dispozícii. Dôvodom je krivé obvinenie, nebezpečné vyhrážky, vydieranie a psychický nátlak. Manželia sú momentálne v rozvodovom konaní.

Útok na deti

Korytár mal do sporu vtiahnuť aj deti. Svoju ženu totiž obvinil z toho, že na deti vyvíja psychický nátlak. To však nie je všetko, okrem toho malo z jej strany dôjsť aj k fyzickému násiliu. Práve preto ženu ešte v marci roku 2018 zadržala polícia v detskej nemocnici a musela vypovedať. Podľa spisu musela čeliť účelovým, krivým a vymysleným obvineniam práve kvôli problematickému rozvodu.

Kočnerov právnik figuruje v
Zdroj: topky

Podozrenie ohľadom týrania detí sa nepotvrdilo. Podľa spisu je možné, že Korytár s niektorými dôkazmi manipuloval. Korytárova manželka znášala aj rôzne vyhrážky. Mediálne známy právnik totiž nesúhlasil s rozvodom, preto sa zrejme rozhodol svojej manželke skomplikovať život. Podával na ňu viaceré podania, z ktorých ani jedno nebolo podľa tvrdené zo spisu pravdivé. Vyhrážal sa jej v SMS správach i osobne.

Kontakty na polícii a prokuratúre

Neraz aj bitkou, čo zachycuje prepis komunikácie v prílohe k spisu. „Keď sa rozvedieme, ja sa o teba postarám. Ešte raz toto spravíš, a ťa tak, tak...,“ písal v správe a niekoľkokrát sa jej vyhrážal tým, že s ňou bude zvádzať boj. „To je vyhrážka, to ber ako vyhrážku!“ Obvinil ju aj z protiprávneho konania, ktoré malo spočívať v páchaní majetkových, ale aj násilných deliktov. Manželka Korytára podľa spisu tvrdí, že ju nakazil pohlavnou chorobou, musela preto absolvovať gynekologické vyšetrenie.

Žena vedela, že tento boj bude ťažký. Korytár jej viackrát zopakoval, že „s ňou zatočí, keďže on je ten, kto má peniaze, vzťahy a kontakty“. Práve jeho kontakty na políciu či prokuratúru sú dôvodom, prečo jeho manželka chce, aby sa prípad presunul do iného obvodu.

Kočnerov právnik z Threemy

Právnik má problémy so zákonom aj mimo svojho domova. Pavol Korytár sa stal mediálne známym po tom, čo sa jeho meno objavilo v Threeme. Tú dnes senát, ktorý rozhoduje v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, uznal ako dôkaz. Viacerí, s ktorými Kočner komunikoval prostredníctvom Threemy a iných komunikačných kanálov, museli zo svojich pozícií odísť. Týka sa to napríklad Moniky Jankovskej, Martina Glváča, Dávida Lindtnera a ďalších.Viacerí sudcovia sú disciplinárne stíhaní. 

Pozri si opustený Kočnerov dom, v ktorom nikto nikdy nebýval: Takto vyzerá vnútro kontroverznej novostavby

Podľa správ z komunikácie prostredníctvom Threemy, o ktorej informoval portál HNonline.sk, bol Korytár namočený do kauzy Glance House. Spor o bernolákovský bytový dom nie je dodnes vyriešený a kauza sa ťahá už desať rokov. Venoval sa jej aj Ján Kuciak. Korytár ako Kočnerov dvorný právny poradca mal podľa prepisov z Threemy ponúkať riešenia, ako vtedajší spor vyriešiť tak, aby na celom prípade profitoval Kočner. Korytár je mediálne známy tým, že zastupuje občianske združenie Ružomberský papier (predtým Eco-Papier). Ten je v spore s jedným z najbohatších Slovákov Milanom Fiľom. Korytár bol okrem toho v minulosti s Kočnerom v dozornej rade akciovky Welten, ktorá prevádzkuje areál golfového ihriska v Báči. Aktivity firmy v súčasnosti vyšetruje polícia a v kauze Báč je momentálne Kočner jeden z obvinených. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články