Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Ľady sa pohli? Výbor preverí bezpečnostnú previerku známej SBS, ktorá dostáva lukratívne zákazky

Bratislavská pobočka Bonulu.
Bratislavská pobočka Bonulu.
Zdroj: Vlado Anjel
03.08.2019 18:50

BRATISLAVA - Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) preverí bezpečnostnú previerku pre spoločnosť BONUL. Na svojom facebookovom profile o tom informuje Nadácia Zastavme korupciu.


Známa SBS, ktorá dostáva lukratívne zákazky, opäť boduje! V tichosti sa jej podarilo znova uspieť

Výbor na kontrolu NBÚ preverí náš podnet, ako je možné, že Bödörov BONUL dostal bezpečnostnú previerku najvyššieho stupňa, keď okolo zástupcov firmy je toľko vážnych podozrení,“ uviedla nadácia. O plánovanej kontrole bezpečnostnej previerky ju listom informoval predseda výboru Ľubomír Galko (SaS). „Požiadal som riaditeľa Národného bezpečnostného úradu o predloženie všetkých podkladov a materiálov týkajúcich sa procesu udeľovania bezpečnostnej previerky menovanej spoločnosti. Vaším podnetom sa bude výbor zaoberať na svojom najbližšom riadnom zasadnutí,“ píše sa v liste.

Firme BONUL, ktorá patrí Miroslavovi Bödörovi, bola udelená bezpečnostná previerka ešte počas bývalého vedenia NBÚ, v septembri minulého roka. Povolenie oboznamovať sa aj s prísne utajovanými skutočnosťami získala napriek tomu, že majiteľovho syna v tom čase preverovala polícia v súvislosti s Mariánom Kočnerom a vraždou Jána Kuciaka.

Marián Kočner je v súčasnosti obvinený z viacerých trestných činov. Vo štvrtok Denník N zverejnil časť jeho komunikácie s Norbertom Bödörom, ktorá je súčasťou policajných spisov ku kauze zmenky. „Úradný záznam, v ktorom polícia hodnotí komunikáciu medzi Marianom K. a Norbertom Bödörom, ukazuje, ako vedel Bödör zariadiť výsledok v trestných veciach aj podporu Smeru,“ napísal denník.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články