°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Zmiznutá práca sa nenašla: Na Univerzite Komenského majú však jej oponentský posudok

Univerzita Komenského v Bratislave
Univerzita Komenského v Bratislave
Zdroj: SITA/Diana Černáková
18.10.2018 11:40

BRATISLAVA - Univerzita Komenského v Bratislave (UK) má k dispozícii spis z rigorózneho konania a oponentský posudok rigoróznej práce, obhajovanej na Právnickej fakulte UK v roku 1999 s názvom Verejná správa a jej charakteristické črty.


„Dňa 17. októbra sme za účasti vedúcej Archívu UK, dekana Právnickej fakulty UK Eduarda Burdu a dvoch zástupcov vedenia UK predmetný spis vrátane oponentského posudku zaistili, urobili niekoľko kópií a originál uložili do notárskej úschovy. Obsah oponentského posudku v spojitosti s menom autora/ky (verejne dohľadateľným v informačnom systéme UK) možno chápať ako osobný údaj," píše sa v stanovisku univerzity, ktoré zaslala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou.

Univerzita sa momentálne usiluje, aby od autora/ky získala súhlas so zverejnením posudku a preveruje možnosti legálneho zverejnenia aj bez súhlasu. Dekan Právnickej fakulty UK na stredajšej tlačovej besede novinárom povedal, že sa stratila rigorózna práca s rovnakým názvom a s rovnakým počtom strán, aký má mať rigorózna práca Andreja Danka.

Denník N 24. septembra napísal, že predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko tají, ako sa stal doktorom práv. V životopise si uvádza iba štúdium na Univerzite Komenského, kde ukončil magisterské štúdium. Titul JUDr. získal na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB). Svoju záverečnú prácu odmietol zverejniť.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články