Tragédia vo Veľkej Fatre: FOTO Slovák sa nevrátil z túry, jeho kamarát sa o pár hodín dozvedel zdrvujúcu správu | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Tragédia vo Veľkej Fatre: FOTO Slovák sa nevrátil z túry, jeho kamarát sa o pár hodín dozvedel zdrvujúcu správu

Pátranie v oblasti Ostrej malo smutný koniec.
Pátranie v oblasti Ostrej malo smutný koniec.
Zdroj: hzs
16.10.2019 10:08

OSTRÁ – Dvaja kamaráti sa vybrali na túru, no pod Ostrou sa rozdelili. Keď sa zvečerilo a jeden z turistov sa stále nevracal, jeho kamarát zalarmoval horských záchranárov. Tí po nezvestnom rozbehli pátranie. Bohužiaľ, v noci našli jeho bezduché telo.


Na Horskú záchrannú službu (HZS) sa v utorok (15. 10.) večer obrátil kamarát slovenského turistu, ktorý sa nevrátil z túry. Na túre v Blatnickej doline boli spolu, no pod Ostrou sa rozdelili. Nezvestný turista mal pokračovať na Ostrú.

Pátranie v oblasti Ostrej
Zdroj: hzs

Keďže sa do večerných hodín nevrátil, záchranári HZS po ňom rozbehli pátranie. „Do terénu vo večerných hodinách išli 20 záchranári HZS a postupne prehľadávali vytipované miesta,“ uviedla HZS na svojom facebookovom účte.

Pátranie v oblasti Ostrej
Zdroj: hzs

Telo nezvestného turistu v lokalite pod Zadnou Ostrou objavili v nočných hodinách. „Žiaľ, turista spadol niekoľko desiatok metrov zo skalného brala a utrpel poranenia nezlučiteľné so životom,“ oznámila HZS.

Pátranie v oblasti Ostrej
Zdroj: hzs

Nebožtíkovo telo sa nachádzalo v neprístupnom teréne. Záchranári ho vytiahli prostredníctvom lanovej techniky na hrebeň a následne ho pomocou nosidiel UT2000 transportovali do Blatnice. Tam bolo odovzdané príslušníkom štátnej polície a pohrebnej službe.


Galéria

Pátranie v oblasti Ostrej Pátranie v oblasti Ostrej Pátranie v oblasti Ostrej Pátranie v oblasti Ostrej Pátranie v oblasti Ostrej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články