Policajná naháňačka v Bratislave: VIDEO Šialená jazda opitého vodiča! Zazneli aj výstrely | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Policajná naháňačka v Bratislave: VIDEO Šialená jazda opitého vodiča! Zazneli aj výstrely

Policajti naháňali opitého šoféra.
Policajti naháňali opitého šoféra.
Zdroj: archív
14.06.2019 11:05

BRATISLAVA - Po naháňačke polície s vodičom pod vplyvom alkoholu je zranený jeden policajt. Pri zákroku sa aj strieľalo do pneumatík, zadržaný muž nafúkal 1,35 promile.


Vo štvrtok okolo 20.30 zbadala policajná hliadka na Slovnaftskej ulici v Bratislave auto, ktorého vodič začal po spozorovaní polície prudko zrýchľovať. To vyústilo do výzvy policajtov na zastavenie, ktorú unikajúci muž ignoroval. 

Polícia ho prenasledovala po viacerých uliciach bratislavských Podunajských Biskupíc. "Polícia opakovane vodiča vyzývala na zastavenie, čo však vodič ignoroval, pričom svojou mimoriadne riskantnou jazdou ohrozoval iných vodičov, ako aj chodcov," povedal bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

​Vozidlo policajti prenasledovali až na Ulicu Svornosti, kde boli najprv použité varovné výstrely do vzduchu. "Keďže ani tie vodič nerešpektoval, policajti použili služobnú zbraň a vystrelili na pneumatiky vozidla, čím došlo k ich vyfučaniu. Avšak ani to vodičovi neprekážalo a v unikaní pokračoval ďalej," dodal Szeiff.

Prenasledovanie bolo ukončené v blízkosti Borekovej ulice, kde policajti vytiahli muža z vozidla a zadržali ho. Pri tomto zákroku sa zranil policajt, ktorý bol ošetrený s poranením ruky. Vodičovi vo veku 41 rokov bolo zistené 1,35 promile alkoholu v krvi. Vyšetrovateľ v súvislosti s incidentom začal trestné stíhanie vo veci útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články