°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Prípad, z ktorého mrazí: VIDEO Našli telo siedmej obete (†6) sériového vraha z Cypru

Telíčko malej Sierry našli na dne jazera.
Telíčko malej Sierry našli na dne jazera.
Zdroj: SITA/AP/Philippos Christou
13.06.2019 07:30

NIKÓZIA - Cyperská polícia našla siedmu obeť vojenského kapitána, ktorého považujú za prvého sériového vraha v krajine. Telo šesťročnej Sierry Granze našli na dne jazera Memi, juhovýchodne od hlavného mesta Nikózia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Sériový vrah na Cypre: Našli jeho ďalšiu obeť, z jazera vytiahli kufor s telom 8-ročnej Eleny

Nikosa Metaxasa zatkli pre podozrenie z vrážd v apríli. Ako uvádza miestny spravodajský portál Philenews, muža vzali k jazeru po tom, čo vyšetrovateľom povedal podrobnosti o tom, ako sa zbavil tela obete. Už skôr sa Metaxas priznal, že mŕtve dievča hodil do jazera po tom, čo zabil jeho matku Mary Rose Tiburciovú.

Prípad, z ktorého mrazí:
Zdroj: profimedia.sk

Muž sa v apríli priznal k únosom a vraždám troch žien z Filipín, dcéry jednej z nich, rumunskej matky s dcérou a ženy, ktorá pravdepodobne pochádza z Nepálu. Ostatky všetkých obetí už našli.

Prípad, z ktorého mrazí:
Zdroj: profimedia.sk

Polícia uviedla, že vojak napísal priznanie. Jeho motív zatiaľ nie je jasný. So ženami kontakt nadväzoval prostredníctvom sociálnych sietí. Väčšina z nich na ostrove vypomáhala v domácnostiach. Zmizli v rozmedzí od septembra 2016 do augusta 2018. Muž priznal, že telá troch zo svojich obetí dal do kufrov a tie hodil do jazera.

Prípad, z ktorého mrazí:
Zdroj: SITA/AP/Philippos Christou

Políciu k podozrivému doviedli správy, ktoré si napísal s prvou z nájdených obetí, 38-ročnou Filipínkou Mary Rose Tiburciovou, ktorej pozostatky boli nájdené v zaplavenej šachte bane. Pri zatýkaní sa vojak neúspešne pokúsil prehltnúť telefónnu SIM kartu.

Prípad, z ktorého mrazí:
Zdroj: SITA/AP/Philippos Christou

Úrady na Cypre pre prípad čelia obvineniam, že nevykonali plnohodnotné vyšetrovanie, keď po prvý raz dostali hlásenie o nezvestných ženách. Kauza tiež vyvolala otázky týkajúce sa pracovných podmienok pomocníčok v domácnostiach v krajine, ktoré sú podľa mnohých kritikov podobné modernému otroctvu.


Galéria

Telíčko malej Sierry našli

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: SITA, ČTK
VIDEO: YouTube/AlphaNews Live

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články