°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Ticho okolo brutálneho kyselinového útoku v Nových Zámkoch: Páchateľ polícii naďalej uniká

Útok kyselinou neprežila 39-ročná žena.
Útok kyselinou neprežila 39-ročná žena.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
26.05.2019 19:00

NOVÉ ZÁMKY - V Nových Zámkoch došlo 12. apríla tohto roka k hrozivému incidentu. Adriana (†39), ktorá v to ráno venčila psíka na Nábrežnej ulici, sa stala obeťou neznámeho páchateľa. Tvár jej mal obliať kyselinou. Pomoc si síce privolala sama, no napokon poslednýkrát vydýchla v nemocnici.


Matka tínedžerky mala podľa medializovaných informácií skonať po útoku kyselinou sírovou. Hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch Ivan Podolský ešte v deň nešťastia priblížil, že žieravina spôsobila ťažké poranenie s následným zlyhaním životných funkcií vedúcim k úmrtiu.

K útoku došlo skoro ráno na sídlisku.
Útok kyselinou neprežila 39-ročná
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Prokurátor: Páchateľ zistený nebol

Od desivého incidentu prešiel približne mesiac a pol, no polícia stále mlčí o tom, či poznajú totožnosť páchateľa. "V prípade naďalej prebieha vyšetrovanie. Viac informácií však verejnosti poskytnúť nemôžeme," vyjadrila sa nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Kyselina sírová spôsobuje ťažké poleptanie, podráždenie dýchacích ciest, poškodenie tkaniva, poleptanie kože, pri styku s očami môže dôjsť až k strate zrazu. 

Prokurátor krajskej prokuratúry Nitra Jaroslav Maček ale upresnil, že "páchateľ zistený nebol". "K ďalším otázkam, s poukazom na štádium vyšetrovania, sa nie je možné vyjadriť," uzavrel. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície KR PZ v Nitre začal v prípade trestné stíhanie vo veci pre zločin zabitia.

Na mieste zostala po útoku kôpka vecí. Adriana si pomoc zavolala sama.
Útok kyselinou neprežila 39-ročná
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky


Galéria

Útok kyselinou neprežila 39-ročná Útok kyselinou neprežila 39-ročná Útok sa odohral v Útok kyselinou neprežila 39-ročná Udalosť sa mala odohrať

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články