°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Dráma v Nových Zámkoch: FOTO Adriánkov (5) život opäť visel na vlásku, otrasný pohľad na matku

Policajti zachránili dieťa.
Policajti zachránili dieťa.
Zdroj: Facebook/Polícia SR
10.04.2019 16:00

NOVÉ ZÁMKY - V Nových Zámkoch tuhla krv v žilách. Policajti prijali oznámenie, že na Léckej ulici sa na parapete okna na štvrtom poschodí pohybuje malé dieťa. Okamžite preto vyrazili na miesto a začala záchranná akcia. Doslova ako z filmu. Našťastie mala dobrý koniec. Nie ako pred dvoma rokmi, kedy Adriánko bojoval o život. Dôvodom bol práve pád z okna...


Ako uviedla nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, chlapček chodil po parapete otvoreného okna a vyhadzoval rôzne predmety. "Na výzvy hliadky, aby sa vrátil do bytu, nereagoval a nijako nekomunikoval. Podchvíľou však z okna niečo vyhodil. Policajti zistili, že medzi vyhodenými vecami sú aj kľúče od bezpečnostných dverí bytu," opísala.

Medzitým dorazila na miesto druhá hliadka. Vďaka kľúčom sa dostali do bytu a Adriánka sa im podarilo vtiahnuť dnu do bezpečia. Obavy, že len päťročný chlapček je doma sám, sa nepotvrdili, policajti však s hrôzou zistili, že je to snáď ešte horšie. V izbe totiž spala jeho 29-ročná matka. "Keďže javila známky požitia alkoholu a omamných látok, bola podrobená testu. V jej dychu bolo zistených 0,33 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 0,69 promile," priblížila Čuháková.

Matka si namiešala nebezpečný koktail.

Pozitívny výsledok mal aj test na požitie omamných a psychotropných látok. Konkrétne na metamfetamín a benzodiazepín. 

Skončil v nemocnici. Nie však po prvýkrát

Dieťa po udalosti skončilo v nemocnici. Ako uviedla policajná hovorkyňa, o jeho osud sa zaujíma sociálna kuratela. "Polícia v tomto prípade koná pre podozrenie z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby," dodala.

Adriánka však v nemocnici hospitalizovali aj v roku 2017. V tom čase ho nik nezachránil, z okna vypadol. V izbe mala byť škatuľa s oblečením, ktorú údajne rodičia chceli venovať na charitu. Dieťa si ju malo priatiahnuť až k oknu, vyšplhalo sa na ňu a nešťastie bolo na svete. "Malý sa zobudil. Bez akéhokoľvek hluku si pritiahol krabicu, ktorú sme chceli darovať. Cez pootvorené okno sa dostal na balkón," opísal v tom čase so stiahnutým hrdlom užialený otec pre televíziu Markíza. Počas incidentu mal byť v práci. 

O desivom páde synčeka Adriánka (3) prehovoril nešťastný otec: Sekundy hrôzy, bezmocní svedkovia

Adriánka mal jeden zo svedkov vidieť na balkóne a snažil sa ho odhovoriť od toho, aby ho nepreliezal. Žiaľ, nepodarilo sa mu to. Chlapček utrpel polytraumu a bol vo vážnom stave. Jeho matka sa po incidente zrútila. Zdá sa však, že sa aj napriek tomu nepoučila.


Galéria

Policajti zachránili dieťa. Policajti zachránili dieťa. Matka si namiešala nebezpečný

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články