Nedeľa, 1. august 2021. Meniny má Božidara, zajtra Gustáv.

Schválený úver? Za úplatok žiadny problém: NAKA obvinila zamestnankyňu banky z korupcie

Obálka s peniazmi
Obálka s peniazmi
Zdroj: thinkstock.com
21.03.2018 16:05

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 38-ročnú zamestnankyňu banky z nepriamej korupcie. Za úplatok 13.320 eur mala sľúbiť bezproblémové schválenie úveru. V stredu o tom informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.


 Sprostredkovateľ, zaoberajúci sa poskytovaním služieb v oblasti finančníctva, riešil v marci 2017 úver pre svojho klienta, priblížil podrobnosti prípadu Slivka. "Obrátil sa štandardne na jednu z bánk, kde o možnostiach úveru jednal s produktovou manažérkou. Tá ho mala uistiť, že schválenie úveru vie zabezpečiť, pretože má dobré vzťahy s kolegami," opísal policajný hovorca.

Vo veci úveru sa v banke stretli opäť v máji 2017. Na stretnutí už ale mala zamestnankyňa banky požadovať úplatok vo výške tri percentá z úveru. "Mala to odôvodňovať tým, že ide o stredne ťažký prípad, ktorý nie je jednoduché vybaviť a za kladné vybavenie sa musí vyrovnať aj na vyšších úrovniach banky," uviedol Slivka. Úplatok mal tiež zabezpečiť bezproblémovú spoluprácu pri schvaľovaní a poskytovaní úverov v budúcnosti.

Koncom januára 2018 mal vyšetrovateľ NAKA dostatok zákonných podkladov na to, aby mohol vo veci začať trestné stíhanie. V utorok (20.3.) policajti pracovníčku banky zadržali a vypočuli. Následne ju vyšetrovateľ obvinil z nepriamej korupcie a opäť vypočul. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. Stíhaná je na slobode.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články