°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

FOTO V Košiciach horel daňový úrad

V Košiciach horí budova daňového úradu.
V Košiciach horí budova daňového úradu.
Zdroj: Facebook/Ladislav Miko
27.02.2018 17:10

KOŠICE - Obrovský požiar zachvátil budovu Daňového úradu v Košiciach. Na mieste sú hasiči, plamene siahajú do výšky, šíri sa hustý dym.


Aktualizované 21:02

Košickí hasiči stále pokračujú v likvidácii požiaru strechy Daňového úradu v Košiciach, ktorý vypukol predpoludním. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová. "Požiar sa podarilo dostať pod kontrolu pred 14.00 h. Momentálne hasiči vykonávajú likvidačné práce a dohášajú ohniská. Pri udalosti v týchto chvíľach zasahuje 12 príslušníkov s troma kusmi hasičskej techniky," spresnila Farkasová.

Aktualizované 16:10

Hasičom sa už podarilo lokalizovať veľký požiar strechy historickej pamiatkovo chránenej budovy ŽSR, v ktorej sídli aj košický daňový úrad. Ako informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov, pokračujú tam ešte likvidačné práce, požiarnici hasia lokálne ohniská a rozoberajú zhorené časti strechy.

Aktualizované o 13:08

Hasičom sa stále nepodarilo lokalizovať rozsiahly požiar strechy daňového úradu v Košiciach. Pred niekoľkými minútami došlo k zrúteniu strechy z južnej strany, pričom nedošlo k žiadnym zraneniam. Hasičom komplikujú hasenie požiaru nepriaznivé poveternostné podmienky v podobe silného vetra. Informovalo Prezídiu Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti. 

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: Foto: HAZZ

Aktualizované o 13:05

Podľa hovorkyne Finančnej správy SR Ivany Skokanovej, objekt patrí Železniciam Slovenskej republiky. Požiar sa podľa nej obišiel bez zranení. "Požiar vznikol približne o 10.30 h. Na miesto boli privolané hasičské zložky. Pracovníci daňového úradu boli evakuovaní, pri požiari sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa," informovala Skokanová.

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: Foto: HAZZ

Aktualizované o 13:00

Na mieste požiaru sú i mestskí policajti, ktorí zabezpečujú voľný prístup hasičov k budove. "Počas obchôdzkovej činnosti sme zbadali, že horí. Okamžite sme sa s kolegom snažili evakuovať ľudí z budovy. Snažil som sa s dvomi ľuďmi, čo tu so mnou ostali, zabezpečiť, aby zo zastávok ľudia neprichádzali k miestu, lebo zo strechy už začínali padať horiace kusy," uviedol mestský policajt Radoslav Zuskáč. Neskôr podľa neho spolu s hasičmi zabezpečovali odťahovanie áut na parkovisku, s majiteľmi ktorých sa nedokázali skontaktovať. Chceli tak predísť poškodeniu vozidiel.

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: Foto: HAZZ

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: foto: Miro Vacula

Centrom Košíc sa šíri hustý čierny dym. Zo strechy daňového úradu na Železničnej ulici šľahajú plamene. Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach na mieste zasahuje desať hasičských vozidiel. 

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: foto: Miro Vacula

Zatiaľ nie je známe, čo spôsobilo požiar, v budove na druhom poschodí prebiehali stavebné práce. Prácu hasičov komplikuje silný vietor. Na mieste je aj evakuačný autobus úre zamestnancov daňového úradu, aby sa mohli schovať pred zimou. Nikto nie je zranený. Dnes je v Košiciach mínus 11 stupňov Celzia a fúka silný vietor rýchlosťou do 30 kilometrov za hodinu.

Hasičom komplikuje prácu silný vietor. Polícia evakuuje budovu, vynáša kusy krytín zo strechy, hasiči hasiar požiar z rebríka. V okolí vypukla panika, hasiči a policajti sú v pohotovosti. Z celého objektu boli osoby evakuované bez zranenia. "S požiarom, ktorý sa rozšíril na celú strechu, momentálne bojujú hasiči z hasičských staníc v Košiciach, Bidovciach a Košiciach-Šaci s 12 ks hasičskej techniky. Na miesto udalosti bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ a expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR," uviedla hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová.  

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: foto: Miro Vacula

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: foto: Miro Vacula

FOTO V Košiciach horel
Zdroj: Miro Vacula


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
ZDROJ: TASR
FOTO: FB/Ladislav Miko, Miro Vacula, HaZZ;
VIDEO: FB/Ladislav Miko

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články