FOTO Krčmy, v ktorej sa muž bránil odchodu domov sekerou a kosou: Zapíjal zlú správu od lekárov! | Topky.sk

Streda, 15. august 2018. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

FOTO Krčmy, v ktorej sa muž bránil odchodu domov sekerou a kosou: Zapíjal zlú správu od lekárov!

Incident sa odohral v tejto krčme v obci Vyšná Hutka
Incident sa odohral v tejto krčme v obci Vyšná Hutka
Zdroj: Foto: mik
17.07.2014 10:35

KOŠICE - Nevedia si to vysvetliť! Obyvatelia Vyšnej Hutky sú šokovaní z incidentu, ktorý sa stal v pokojnej obci v pondelok večer. Alžbeta prišla do krčmy pre Štefana (67), ratovať ju museli štamgasti. Manžel, ktorému sa zrejme nechcelo ísť domov, sa vyzbrojil sekerou aj kosou.


„Nechápeme to, bol to pokojný človek, nikdy nebol agresívny a nechodil ani do krčmy. V podstate ani nepil,“ hovoria susedia. Starší manželia žijú v malom domčeku na okraji dediny a sú bezdetní. Nikdy medzi nimi nezaregistrovali vážne hádky. Jeho nepochopiteľné správanie pripisujú zdravotnému stavu útočníka. „Zistili mu vraj rakovinu a to ho možno zobralo,“ doplnili susedia. 

Incident sa stal vo Vyšnej Hutke v okrese Košice-okolie. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, v pondelok večer okolo 20-tej hodiny. Štefan (67) fyzicky a slovne napadol svoju manželku Alžbetu, ktorá ho prišla zavolať domov. Najskôr jej vulgárne vynadal a udrel ju do tváre tak, že spadla a udrela si hlavu o stôl. Skončila s tržnou ranou na temene, liečiť sa bude asi dva týždne.

Po desivom incidente muž z pohostinstva odišiel, no o pár minút sa vrátil aj so sekerou. Vykrikoval, že všetkých porúbe a dvakrát zarúbal do dverí, ktoré miestni chlapi medzičasom zavreli, aby sa násilník nedostal dnu. Potom mu chlapi sekeru pohotovo zobrali, aby sa nedostal k svojej žene a privolali policajnú hliadku. 

Štefan sa však otočil a z krčmy znova odišiel so slovami, že ide po kosu a všetkých pokosí. "Kým ženu ošetrovala privolaná RPZ, hliadka polície zakročila proti obvinenému, ktorý chcel vyjsť z brány svojho rodinného domu, pričom v ruke držal kosu," povedal policajný hovorca.

Násilník sedí v cele predbežného zadržania a už ho obvinili z ublíženia na zdraví a výtržníctva. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na päť až dvanásť rokov.

Boli ste svedkom tejto nezvyčajnej dedinskej udalosti alebo viete o prípade viac? Dajte nám vedieť na tipy@topky.sk


Nástroje k článkuZDROJ: SITA, mik, miš
FOTO: mik

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články