Utorok, 6. december 2022. Meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz.

Súd nemal žiadne zľutovanie: Herec dostal ZA VRAŽDU MATKY DOŽIVOTIE!

Ryan Grantham v seriáli RiverdaleGaléria fotiek (3)
Ryan Grantham v seriáli Riverdale
Zdroj: The CW Television Network

VANCOUVER - Súdny proces, ktorý šokoval celú Kanadu, je na konci. V roku 2020 dnes už 24-ročný herec Ryan Grantham brutálnym spôsobom zastrelil svoju vlastnú matku. Včera mladík spoznal trest, ktorý ho poslal za mreže do konca jeho života.


Grantham sa zviditeľnil vo viacerých filmoch a seriáloch, medzi ktoré patria napríklad Koniec sveta na Vianoce, Marley a ja: Keď bol ešte šteňa alebo Riverdale. O jeho ohavnom čine sme vás na Topkách informoval ešte počas leta.

Najvyšší súd v Britskej Kolumbii rozhodol o jeho vine už v marci. Vtedy dal súd za pravdu prokurátorovi, ktorý herca obvinil z toho, že 31. marca 2020 zastrelil svoju matku v ich dome. Grantham mal vtedy psychické problémy a chcel zastreliť seba alebo niekoho iného.

Po tom, ako si odpyká 14 rokov zo svojho doživotného trestu, bude môcť požiadať o podmienečné prepustenie. Rovnako dostal doživotný zákaz vlastniť akúkoľvek zbraň. Oba tieto rozsudky sú právoplatné.

Ryan Grantham vo filme
Galéria fotiek (3)
Ryan Grantham vo filme Svet podľa Redwooda
Zdroj: Storylab Productions

Pre magazín E! News sa k rozsudku vyjadril aj hercov advokát. „Odkedy môjho klienta zatkli, pracoval veľmi tvrdo na tom, aby svoj život zmenil. Bola mu poskytnutá psychologická pomoc. Veľmi ho trápi, čo urobil. Dúfa, že bude schopný venovať zvyšok jeho života náprave tohto skutku," povedal právny zástupca.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články