Streda, 17. august 2022. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

MIMORIADNE Česko smúti: Zomrel Josef Abrhám (†82)

Josef Abrhám a Libuše ŠafránkováGaléria fotiek (3)
Josef Abrhám a Libuše Šafránková
Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Ako informujú české médiá, vo veku 82 rokov zomrel legendárny herec Josef Abrhám.


Minulý rok odišla na večnosť herečka Libuše Šafránková. Všetci mali starosť o jej manžela Josefa Abrháma, ktorému už zdravie príliš neslúžilo. 

Bohužiaľ, aj on už opustil tento svet. „Viem, čo sa stalo, nie som v poriadku. Nie som schopný telefonických rozhovorov,” reagoval herec Jan Kačer, keď ho kontaktoval web Extra.cz. Ako dodal, jeho kolega zomrel v pondelok večer. 

Josef Abrhám

Josef Abrhám sa narodil 14. decembra 1939, bol pravnukom slovenského evanjelického farára a spisovateľa Jozefa Hollého.

Prvé herecké skúsenosti získal pri štúdiu u Andreja Bagara na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave, z ktorej po dvoch rokoch prestúpil na pražskú Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení (DAMU).

Najznámejšou televíznou úlohou vyhľadávaného herca sa stala rola záletného lekára a neskôr primára ortopedického oddelenia Arnošta Blažeja v seriáli Nemocnice na kraji města (1977). Seriál sa dočkal aj pokračovaní s názvom Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) a Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008). 

9. júna 2021 prišiel o svoju manželku Libušu Šafránkovú a vzal si ho k sebe syn Josef. V posledných rokoch sa boril s viacerým zdravotnými problémami, najmä s pohybovým aparátom, skončil dokonca na vozíčku. 

MIMORIADNE Česko smúti: Zomrel
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Bio Illusion

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články