Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Princ Harry dorazil do Londýna: Prvé vyjadrenie o dedovej (†99) smrti... Bola to legenda vtipkovania!

Princ Harry prišiel do Londýna a zaspomínal si na svojho dedka.
Princ Harry prišiel do Londýna a zaspomínal si na svojho dedka.
Zdroj: TASR/Buckingham Palace via AP, TASR/AP Photo/Lefteris Pitarakis, File
13.04.2021 18:00

LONDÝN - Britský princ Harry si uctil starého otca princa Philipa (†99), ktorý zomrel v piatok vo veku 99 rokov. V emotívnom, ale aj odľahčene ladenom odkaze zverejnenom v pondelok princ Harry opísal starého otca ako "majstra grilovania" a "opovážlivého človeka až do konca", uviedli tlačové agentúry DPA a AFP.



"Hlášky" princa Philipa (†99) boli BRUTÁLNE: Z úst vypúšťal hotové perly!


Smrť manžela britskej panovníčky Alžbety II. dala prvýkrát po dlhšom čase, po veľkom spore v kráľovskej rodine, dokopy oboch bratov. Harry sa po smrti princa Philipa vrátil do Británie prvýkrát odvtedy, čo sa spolu s manželkou Meghan vzdali kráľovských povinností a odsťahovali sa do Severnej Ameriky.

"Dedko, ďakujem ti za tvoju službu, za tvoju oddanosť babičke a za to, že si vždy bol sám sebou," napísal Harry. "Ľudia si ho budú pamätať ako najdlhšie vládnuceho manžela panovníčky, vyznamenaného vojaka, princa a vojvodu," uviedol vnuk Harry.

"Ale pre mňa, tak ako pre mnohých z vás, čo ste počas bolestného uplynulého roka stratili milovaného človeka alebo starého rodiča, to bol dedko - majster na barbecue, legenda vo vtipkovaní a opovážlivý človek až do úplného konca," napísal princ Harry.

Princ Harry prišiel do Londýna bez svojej manželky Meghan. Tá je vo vysokom štádiu tehotenstva.
Meghan Markle aj princ
Zdroj: SITA

Dodal: "Viem, že práve teraz by nám všetkým povedal, s pivom v ruke, aby sme pokračovali vo svojom spôsobe života." "Budeš bolestne chýbať, ale táto krajina a svet si ťa vždy budú pamätať. Meghan, Archie a ja (ako aj tvora budúca pravnučka) ťa budeme mať vždy v srdciach na výnimočnom mieste," uviedol Harry.


Dojemné slová princa Williama o smrti princa Philipa (†99): Dedko mu bude chýbať!


Aj jeho straší brat princ William vojvodu z Edinburghu Filipa označil za "výnimočného muža" a takisto povedal, že "dedko mu bude chýbať". "Storočie života môjho starého otca bolo charakterizované službou svoje vlasti a Commonwealthu, svojej manželke a kráľovnej a našej rodine," uviedol vo vyhlásení William, ktorý je starším synom následníka britského trónu princa Charlesa.

Princ Harry opísal svojho dedka princa Philipa ako majstra grilovania a opovážlivého človeka až do konca.
Princ Philip, 99-ročný manžel
Zdroj: SITA/AP/Adrian Dennis/Pool


Galéria

Princ Harry prišiel do Meghan Markle aj princ Princ Philip, 99-ročný manžel Princ Harry s manželkou

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články