Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Zosnulá herečka z Nemocnice: Bola to rakovina... Nikto netušil, že sa vrátila!

Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
Zdroj: ČT
27.01.2021 16:00

PRAHA - Včera večer sa rozšírila správa o smrti herečky Hany Maciuchovej. Mnohým slovenským divákom môže byť známa zo seriálu Nemocnice na kraji města. Umelkyňa už od jesene bojovala s rakovinou, ktorá sa vrátila po niekoľkých rokoch. To nikto okrem jej najbližšej rodiny o tom netušil.


Hana Maciuchová podľa informácií českých médií opäť bojovala s rakovinou. Prvýkrát ju choroba zasiahla v roku 2017. „Mala som nádor v prsníku ako pred rokmi maminka, ktorá nad chorobou zvíťazila,” povedala vtedy herečka médiám. 

Hana Maciuchová
Zdroj: ČT

Tentoraz sa však rozhodla mlčať. O jej chorobe nevedel nikto, iba naozaj tí najbližší. Podľa najnovších zistení udrela rakovina opäť v októbri. No keď Maciuchová v novembri dovŕšila 75 rokov, ani slovkom ju nespomenula. Vyjadrila sa len k tomu, že žiadna oslava sa nekonala. „Som ohrozený druh, z toho všetko vychádza. nechápem, že niektorí spoluobčania covid podceňujú,” uviedla vtedy pre Blesk. 

No keďže ona sama vedela, že nad zákernou chorobou nemusí vyhrať, vzdala sa divadla. Pred dvomi mesiacmi oznámila, že s herectvom definitívne končí. „Bolo to pre mňa veľmi ťažké. Hanka mi povedala, že už nebude hrať, že s ňou už nemôžem počítať,” povedal pre Aha! riaditeľ Divadla Ungelt Milan Hein. Ten ani netušil, že herečka sa s ním vtedy vlastne navždy rozlúčila. 

Hana Maciuchová
Zdroj: Tv Nova


Galéria

Hana Maciuchová Hana Maciuchová Hana Maciuchová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články