°C

Piatok, 18. september 2020. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Obľúbený Oldřich Kaiser mal infarkt: Hospitalizácia na JIS-ke, divadlo ruší predstavenia

Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
Zdroj: Profimedia
18.07.2019 14:05

PRAHA - Český herec a komik Oldřich Kaiser prekonal infarkt myokardu a je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. O jeho zdravotnej indispozícii informovalo vo štvrtok Divadlo Kalich, kde Kaiser hrá v niekoľkých predstaveniach, napísal portál Novinky.cz.


"Oldřich Kaiser sa cíti dobre, ale lekári mu nariadili šesť týždňov pokoj," povedal českému denníku Právo tlačový hovorca Divadla Kalich Jaroslav Panenka. Júlové predstavenia sa presúvajú na náhradné septembrové termíny, napríklad predstavenie Ženy za pultem a kabaret Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakom.

Kaiser (64) sa do povedomia širokej verejnosti v bývalom Československu dostal najprv ako komik vo dvojici s Jiřím Lábusom v obľúbenom zábavnom televíznom programe Možná přijde i kouzelník. Vo filmoch zaujal v neskorších rokoch aj výraznými charakterovými úlohami, napríklad v snímkach Tmavomodrý svět, Pouta, Po strništi bos či Obsluhoval jsem anglického krále.

Obľúbený Oldřich Kaiser mal
Zdroj: Profimedia

Hral tiež vo filmoch Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. V posledných rokoch vystupuje ako hudobník v duu s pesničkárkou Dášou Vokatou, uviedol portál Novinky.cz.


Galéria

Oldřich Kaiser Oldřich Kaiser

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články