Americký hudobník bojujúci s rakovinou: Musel pod nôž | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Americký hudobník bojujúci s rakovinou: Musel pod nôž

Nile Rodgers
Nile Rodgers, Zdroj: SITA
07.12.2017 17:00

NEW YORK - Americký hudobník a producent Nile Rodgers oznámil, že nedávno podstúpil operáciu v dôsledku rakoviny a jeho prognózy hovoria o úplnom vyliečení. Podľa slov 65-ročného gitaristu lekári spozorovali na jeho pravej obličke podozrivý výrastok, ktorý neskôr identifikovali ako dva samostatné nádory.


 "Nikdy by som si nepomyslel, že moje telo znovu napadne rakovina," uviedol Rodgers vo svojom blogu. Nález mu objavili počas návštevy nemocnice, kde sa liečil pre E.coli. Črevnou baktériou sa nakazil na turné Earth, Wind & Fire.

Hudobník sa od roku 2010 liečil z agresívnej formy rakoviny prostaty, úplne vyliečiť sa mu podarilo v roku 2013. Ako sám tvrdí, odvtedy si "užíva život s chuťou" a "pracuje v šialenom tempe". V auguste podstúpil z neznámych príčin náhlu hospitalizáciu a zrušil svoje vystúpenie v Kanade.

Nile Gregory Rodgers je jedným zo zakladajúcich členov disco a r'n'b formácie Chic. Kapela vydala debutovú, eponymnú štúdiovku v roku 1977 a postupne na ňu nadviazala nahrávkami C'est Chic (1978), Risqué (1979), Real People (1980), Take It Off (1981), Tongue in Chic (1982), Believer (1983) a Chic-ism (1992). Okrem nich vydali ešte aj dva živé albumy Live at the Budokan (1999) a A Night in Amsterdam (2006). Medzi ich najväčšie hity patria piesne ako Dance, Dance, Dance (Yowsah, Yowsah, Yowsah), Everybody Dance, Le Freak, I Want Your Love, Good Times či My Forbidden Lover. Rodgers, ktorý je aj uznávaným hudobným producentom, má na konte aj sólové albumy ako napríklad Adventures in the Land of the Good Groove (1983) alebo B-Movie Matinee (1985). Vlani ho uviedli do Skladateľskej siene slávy, tento rok zas do Rock'n'rollovej siene slávy.


Galéria

Nile Rodgers Nile Rodgers Nile Rodgers Nile Rodgers Nile Rodgers

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP Photo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články