Utorok, 7. február 2023. Meniny má Vanda, zajtra Zoja.

Herec Ján Koleník myslí na BUDÚCNOSŤ: Takto podporil LGBTI+ komunitu!

Herec Ján Koleník Galéria fotiek (11)
Herec Ján Koleník
Zdroj: Falcon

BRATISLAVA - Je idolom mnohých žien, ale aj mužov. Reč je o slovenskom hercovi Jánovi Koleníkovi (42), ktorého takisto nenechala chladným tragická udalosť, ktorá sa odohrala v Teplárni na Zámockej ulici, kde prišli o život dvaja mladí chlapci kvôli svojej orientácii. Aj vplyvom tohto nešťastia sa vytvorila petícia na podporenie zákona o partnerskom spolužití osôb rovnakého pohlavia. Na lepšiu budúcnosť myslí aj tento sexsymbol. Takto podporil LGBTI+ komunitu.


Smrť mladíkov z LGBTI+ komunity Juraj (†27) a Matúš (†23), ktorí sa stali obeťami len pre svoju sexuálnu orientáciu a presvedčenie, sa dotkla aj známych tvárí zo šoubiznisu. A herec Ján Koleník taktiež ukázal, že nemá srdce z kameňa. 

Pred pár dňami zverejnil na svojej sociálnej sieti azda ten najkrajší výjav dúhy, ktorý je symbolom práve pre LGBTI+ komunitu. O tom, že sa ho ohavný incident z 12. októbra naozaj dotkol a nenechal ho chladným, svedčí aj fakt, že pridal veľmi výstižné a trefné hashtagy: "nezabudneme" či "láska je silnejšia ako nenávisť".  To však nie je všetko.

Ján Koleník podporil LGBTI
Galéria fotiek (11)
Ján Koleník podporil LGBTI komunitu
Zdroj: Instagram J.K.

Pod vplyvom teroristického útoku, ktorý sa odohral v Teplárni na Zámockej ulici, vznikla petícia na podporu zákona o partnerskom spolužití, ktorú za 24 hodín podpísalo vyše 30 000 ľudí. A zdá sa, že na lepšiu budúcnosť, či už pre svojich priateľov a známych, ktorí sú inak orientovaní, myslí aj slovenský lámač nielen ženských sŕdc, herec Ján Koleník. Včera prezdieľal na svojom instagramovom profile príspevok so spomínanou petíciou.

Ján Koleník podporil LGBTI
Galéria fotiek (11)
Ján Koleník podporil LGBTI komunitu
Zdroj: Instagram J.K.

Aj takýmto spôsobom poukázal, že mu nie je ľahostajné, čo sa deje a urobil tak krok k lepšej budúcnosti pre tých, ktorým boli doteraz upierané práva a báli sa povedať, čo cítia a prejaviť svoju lásku k rovnakému pohlaviu.

Herec Ján Koleník myslí na BUDÚCNOSŤ: Takto podporil LGBTI+ komunitu!

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články