°C

Nedeľa, 17. január 2021. Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

FOTO Gizka Oňová sa po rokoch stretla s učiteľkou z detstva: Krásny projekt známeho Slováka!

Vďaka krásnemu projektu sa Gizka Oňová stretla so svojou učiteľkou z detstva.
Vďaka krásnemu projektu sa Gizka Oňová stretla so svojou učiteľkou z detstva.
Zdroj: Topky.sk
13.01.2021 16:00

BRATISLAVA - Keď nám život strpčuje pandémia, mali by si aspoň ľudia pomáhať medzi sebou! Zrejme tým sa riadil aj známy slovenský šperkár Tomáš Stríž. On a starosta bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice totiž vymysleli projekt, vďaka ktorému sa Gizka Oňová po rokoch stretla so svojou učiteľkou z detstva!


O milom projekte sme písali už začiatkom decembra, keď sme nachytali Tomáša Stríža na veľkých nákupoch v jednom z bratislavských nákupných centier. Vtedy nám prezradil, že nezháňa darčeky pre svojich najbližších, ale spolu so starostom Podunajských Biskupíc Zoltánom Pékom sa rozhodol obdarovať najstarších obyvateľov tejto mestskej časti. 


FOTO Vianočné nákupy známeho Slováka: Zahalený od hlavy po päty... Ledva udržal tašky!


Na pomoc si pri tom prizvali aj televíznu svokru Gizku Oňovú, ktorá z Biskupíc pochádza. A zhodou okolností sa jeden z balíčkov odovzdával speváčkinej pani učiteľke zo základnej školy, pani Márii Stifterovej. A išlo o veľmi pekné stretnutie po rokoch. 

Pani Mária (druhá zľava) učila Gizku Oňovú matematiku.
FOTO Gizka Oňová sa
Zdroj: Topky.sk

Stará pani, ktorá aktuálne žije v domove dôchodcov, si už na Gizku a pána starostu, ktorého tiež učila, už veľmi nespomínala. Až neskôr sa jej začali vynárať spomienky. Gizka sa s ňou začala rozprávať po maďarsky, zaspievala jej a pani učiteľka sa rozpamätala. „Títo učitelia boli pre nás vzorom, lebo poznali človeka ešte viac ako rodič a nasmerovali ho, čo by mal robiť. Pani učiteľka mi povedala: Gizka, z teba matematička nebude, z teba bude speváčka, ale musím ťa pochváliť, percentá ti idú výborne,“ prezradila Oňová.


Galéria

Vďaka krásnemu projektu sa Pani Mária (druhá zľava)

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články