Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Slovenskí umelci v zúfalstve: SND zakročilo… Veľká AUKCIA na ich podporu!

SND usporiadalo aukciu na podporu umelcov, ktorý pracujú za scénou.
SND usporiadalo aukciu na podporu umelcov, ktorý pracujú za scénou.
Zdroj: Instagram cinohrasnd
20.11.2020 18:00

BRATISLAVA - Kúsok divadelného sveta si môžu záujemcovia vydražiť v online aukcii Umelci umelcom, v ktorej sa spojili Slovenské národné divadlo (SND) a aukčná spoločnosť SOGA. Prezentujú tak tvorbu umelcov, ktorých práca je v čase koronavírusovej pandémie ohrozená uzavretím divadiel.


"Súčasne je to rozšírenie možností prezentovať tvorbu výtvarníčok/výtvarníkov, scénografiek/scénografov či fotografov," informovala TASR tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Dodala, že do výzvy pre aukciu SOGA Behind the Scene/Za scénou oslovili mnohých tvorcov, ktorí so SND dlhé roky intenzívne spolupracujú. Sú medzi nimi Ľudmila Várossová, Peter Čanecký, Jozef Ciller, Tom Ciller, Simona Vachálková, Lea Fekete, Katarína Holková, Lucia Škandíková, Barbora Dolinajová, Robert Tappert, Ľubomír Kotlár, Henrich Mišovic, Ctibor Bachratý, Braňo Konečný, Radovan Dranga, Juraj Poliak a ďalší.

Podporovatelia umenia si tak budú môcť doniesť domov vzácne autorské návrhy kostýmov, fotografie i priestorové objekty. "Zapojili sa skutočne výnimoční ľudia, ktorých umenie máte možnosť, možno po prvý raz v histórii, týmto spôsobom domov získať," avizuje vo videu herečka Zuzana Fialová online aukciu, v ktorej si diváci môžu "vydražiť kúsok divadelného sveta".

Diela "spoza scény" sú dostupné na www.soga.sk od 17. do 24. novembra.

Veľa umelcov spoza scény bolo uzavretím divadiel zasiahnutých. Ich diela si teraz budú môcť Slováci vydražiť v aukcii.
Slovenskí umelci v zúfalstve:
Zdroj: Instagram cinohrasnd


Galéria

SND usporiadalo aukciu na Veľa umelcov spoza scény

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

SND

Najčítanejšie články