°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Najťažšie obdobie v živote Paľa Drapáka: Prehovoril o smrti otca

Pavol Drapák
Pavol Drapák
Zdroj: Jan Zemiar
15.05.2019 10:40

BRATISLAVA - Pre niekoľkými dňami oslávila návrat na hudobnú scénu jedna z najväčších slovenských legiend. Svoj nový album pokrstil spevák Paľo Drapák, niekdajší líder skupiny Metalinda, ktorú dodnes poznajú snáď všetky generácie.


Nie je žiadnym tajomstvom, že Pavol vo svojom živote prekonal naozaj ťažké chvíle. Medzi tie najhoršie určite patrí smrť jeho milovaného otca, ktorá ovplyvnila aj jeho pôsobenie na hudobnej scéne. „V roku 2000 mi zomrel tatino. Tesne pred Vianocami, štyri dni. Vtedy sa aj u nás v rodine zbehlo veľmi veľa vecí. Aj so Žanetkou. Bolo to všetko dokopy. Povedala mi, že je nešťastná. Pýtal som sa, prečo to tak je, že to sem dospelo,“ prezradil nám, keď sme sa pýtali, kedy vzniklo rozhodnutie opustiť ikonickú kapelu.

Pavol Drapák priznal, že jeho rozhodnutie opustiť Metalindu ovplyvnila smrť otca a niekdajšie problémy s manželkou.
Najťažšie obdobie v živote
Zdroj: Jan Zemiar

Manželka Janette je pre Paliho obrovskou oporou. Takto mu fandila počas krstu nového CD.
Najťažšie obdobie v živote
Zdroj: Jan Zemiar

Spevák začal mať pocit, že jeho kariéra výrazne ovplyvnila jeho súkromie, ktorému sa nedokázal venovať tak, ako by chcel. A tak sa rozhodol pre radikálnu zmenu. „Pýtal som sa, či to je všetko tým, že som sa nevenoval rodine, iba muzike. Tak som prehodnotil svoje pôsobenie v Metalinde a začal som po svojej sólovej dráhe. No a tým, že som to robil slobodne, bolo to niečo iné. Mohol som sa realizovať a asi to urobilo zo mňa to, že sa cítim vo svojej komfortnej zóne,“ vysvetlil Drapák, ktorý je aktuálne šťastným „oteckom“ svojho nového albumu Dvanásť XII.

Prežili ste aj vy stratu blízkeho človeka?

57 % nie
áno 43 %

Hlasovalo: 252Galéria

Pavol Drapák Pavol Drapák priznal, že Manželka Janette je pre Paľo Drapák pokrstil svoj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Topky.sk
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články