°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Kronerov boj s psychickými problémami: Tajomstvo jeho depresií!

Janko Kroner dlhodobo bojuje s depresiami.
Janko Kroner dlhodobo bojuje s depresiami.
12.03.2013 06:00

PEZINOK – Smrť priateľa bola obrovskou stratou! Nedávno sme vás na topkách informovali, že Janko Kroner (56) je už dlhšiu dobu hospitalizovaný na psychiatrii v Pezinku. Obľúbený umelec sa tam pod dohľadom odborníkov usiluje vymaniť z depresií, ktoré ho sužujú už dlhé roky. Donedávna mu bol veľkou oporou kamarát a zároveň psychiater Andrej Mayer. Ten však zhruba pred tri a pol rokmi prehral svoj boj s rakovinou. A odvtedy to ide s hercovým zdravím dolu vodou.


Janko Kroner sa nikdy netajil tým, že mu život komplikujú ťažké depresie. Tie sa u neho objavili už pred viac ako 22 rokmi, keď sa rozvádzal so svojou prvou manželkou Adrianou. V tom čase sa však talentovanému umelcovi podarilo za pomoci odborníkov pozviechať. Život si začal naplno užívať.

Veľkú zásluhu na tom mal psychiater Andrej Mayer, ktorý bol v roku 2006 riaditeľom bratislavskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Natrafil som na vynikajúceho odborníka. Lekárovi však musíte veriť, zdôveriť sa mu so všetkými myšlienkami. Aj s tými, za ktoré sa možno hanbíte a najradšej by ste ich ukryli hlboko v sebe,“ povedal v jednom z rozhovorov Kroner, ktorý pomoc spomínaného profesionála vyhľadal vždy, keď sa u neho začali objavovať úzkostné myšlienky a strach.

„Ich vzťah pacient–lekár sa časom dostal do kamarátskej roviny. Janko a Andrej si boli veľmi blízki. Spoločne so svojimi rodinami trávili dovolenky a chodili spolu na chaty,“ dozvedeli sme sa od nášho zdroja. Zhruba pred tri a pol rokom však doktor náhle umrel na rakovinu. Kronera to nesmierne ranilo. Prišiel totiž o obrovskú oporu. „S Andrejovou smrťou sa Janko nevedel vyrovnať. Veľmi ho to trápilo. Dá sa povedať, že lekárov odchod bol akýmsi spúšťacím mechanizmom opätovných psychických problémov,“ prezradil topkám človek z hercovho okolia.

Koncom roka 2010 Kroner skolaboval a upadol do depresií. Prispeli k tomu ďalšie rany osudu - krachujúce divadlo a smrť svokra Mira Košického. A hoci po čase došlo k menším zlepšeniam, išlo len o dočasný stav. Ako sme vás nedávno na topkách informovali, už dlhšiu dobu je hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení v Pezinku. Podľa našich informácií ešte stále nie je v takej kondícii, aby sa mohol vrátiť späť do bežného života. Jeho kolegovia a množstvo fanúšikov mu však držia prsty. Veria tomu, že sa mu boj s démonmi podarí vyhrať.


Galéria

Janko Kroner dlhodobo bojuje Psychiater Andrej Mayer bol Janko Kroner je momentálne Janko Kroner trpel depresiami Janko Kroner chýba najmä Kolegovia Janka Kronera veria, Janko Kroner stvárňoval v

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Ján Zemiar, TV Joj, archiv

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články